Aktualności
24.09.2021

Zakończyła się rekrutacja do Szkoły Doktorskiej UWM

Zakończyła się tegoroczna rekrutacja do Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. W październiku kształcenie rozpocznie w niej 28 nowych osób. Zajęcia realizowane będą prawdopodobnie nadal w formie zdalnej. Szczegóły zdradził nam prof. Paweł Brzuzan.

W tegorocznej rekrutacji udział wzięły 53 osoby. Przyjętych zostało 28. W tym gronie znajdują się także młodzi naukowcy z Indii i Włoch. Dwie kolejne osoby zostały zrekrutowane w ramach programu doktoratu wdrożeniowego (uzyskały już w ten sposób finansowanie swoich badań).

"Poszukujemy ludzi zdeterminowanych, by osiągnąć sukces w naszej Szkole. I rzeczywiście udało nam się takich ludzi zrekrutować!" - mówi dyrektor Szkoły Doktorskiej UWM prof. Paweł Brzuzan. "W tej chwili mamy już niemal stu doktorantów w naszej Szkole. Uważam to za kamień milowy w jej rozwoju. Mam też przekonanie, że jej siła jest nie w liczbie a w sylwetkach tych wspaniale zapowiadających się młodych ludzi. To entuzjaści nauki! Reprezentują wszystkie dyscypliny nauki."

Z prof. Pawłem Brzuzanem spotkała się Marta Wróblewska. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

A w jakiej formie w nowym roku akademickim prowadzone będą zajęcia w Szkole Doktorskiej UWM? "Ostatecznej decyzji nie podjąłem. A jako dyrektor Szkoły mam obowiązek i prawo do zdecydowania o tym. Ale składaniam się do decyzji wedle której wszystkie zajęcia będą realizowane zdalnie. Każdego tygodnia wzrasta liczba zachorowań na COVID-19. Co stwarza coraz większe ryzyko, że epidemia może dotknąć również naszych doktorantów. A tego bym nie chciał" - tłumaczy prof. Brzuzan.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: