Aktualności
18.08.2021

Studenci UWM z nagrodą za grę Martial Law

Studenci Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie - Arkadiusz Nowacki i Jacek Palczewski - wraz z zespołem FIXER zajmującym się tworzeniem gier komputerowych, zdobyli pierwszą nagrodę premierowej edycji Game Jam'u - PolskiGamedev.pl. Do konkursu zgłoszono 80 gier.

Ekipa FIXER (w składzie Piotr Wrzosek, Wiktoria Połojko, Jacek Palczewski i Arkadiusz Nowacki) stworzyła Martial Law, czyli grę o rzeczywistości, która przyszła wraz z komunizmem w Polsce. Miała ona zwizualizować realia polskich rodzin tamtych czasów - ich sposób myślenia oraz rozumienia świata. Historia przedstawiona jest z perspektywy mężczyzny porzuconego przez rodzinę z powodu jego niskiego statusu społecznego. Mężczyzna stara się z całych sił być przy swojej córce, bez względu na utrudnienia.

"Chcieliśmy, żeby gra miała swoją fabułę. Wstępnym tematem była alienacja rodzicielska. I od tego przeszliśmy do tego naszego pełnoprawnego produktu" - tłumaczy Jacek Palczewski, student trzeciego roku informatyki na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. "Historia rozpoczyna się w grudniu. Ojciec (robotnik) chce sprezentować swojej córce prezent. Gracz może doświadczyć realizmu PRL-u: kolejek, niedostępności towarów i ciężkich wyborów moralnych. To taka graficzna przygodówka."

Na stworzenie gry uczestnicy game jam'u mieli 7 dni. Musieli nawiązać do tematu konkursu: Polska w grze. Zobaczcie jak prezentuje się Martial Law.

Z Jackiem Palczewskim spotkał się Mateusz Raczko. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Jeszcze w tym roku każdy będzie mógł zagrać w grę Martial Law. Gra zostanie udostępniona za darmo. Premiera - 23 grudnia.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: