Aktualności
09.12.2020

Akademia Biznesu UWM wróci za rok

Październikowa konferencja pod hasłem "Przedsiębiorczość i rozwój" zamknęła trzeci rok działalności Akademii Biznesu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. W obecnym roku akademickim nie prowadziła naboru. O podsumowanie ostatnich miesięcy pracy poprosiliśmy dyrektora jednostki - prof. Bogdana Włodarczyka.

 

Konferencja podsumowująca trzeci rok działalności Akademii Biznesu UWM w Olsztynie odbyła się 29 października. "Nasi słuchacze mieli okazję przedstawić swoje biznesplany. Do prezentacji zakwalifikowaliśmy 15 projektów z różnych branż. Były to naprawdę interesujące projekty, które z punktu widzenia bieżącego życia i myślenia o biznesie, nie są brane pod uwagę" - podkreśla dyrektor placówki prof. Bogdan Włodarczyk. Przyznaje też, że pandemia wirusa SARS-CoV-2 znacznie utrudniła pracę zarówno studentom i doktorantom uczestniczącym w zajęciach Akademii, jak i jej wykładowcom. "Praca online jest nie do końca dobrym rozwiązaniem dla funkcjonowania tego typu inicjatywy. Dlatego też w roku 2020-2021 zdecydowaliśmy się zawiesić naszą działalność. Taki spór biznesowy, osobisty kontakt, realizacja ćwiczeń, praca z mentorem wymaga spotkania face to face. Mam nadzieję, że od kolejnego roku akademickiego sytuacja się zmieni i będziemy mogli wrócić do normalnych zajęć."

Z prof. Bogdanem Włodarczykiem rozmawiał Arkadiusz Stępień-Miernikowski. Posłuchajcie!

Akademia Biznesu UWM oraz Wydział Nauk Ekonomicznych  zaprosiły w tym roku studentów oraz doktorantów zainteresowanych rozwijaniem swoich umiejętności miękkich oraz dobrze znających język angielski do udziału w projekcie Universities for Future Work Skills 2020. Kurs podzielony jest na dwa etapy. Pierwszy odbył się 26 listopada. Po jego zakończeniu wybrano 8 osób, które w marcu 2021 roku pojadą do Belgii, gdzie razem ze studentami z innych krajów (Belgii, Hiszpanii, Portugalii i Rumunii) wezmą udział w szkoleniu prowadzonym przez profesjonalną kadrę.

Szczegóły naszemu reporterowi zdradził dr Karol Wojtowicz.

Więcej informacji o działaniach Akademii Biznesu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie znajdziecie na stronie: akademiabiznesu.uwm.edu.pl

Przyjaciele - stań się jednym z nich: