Aktualności
19.11.2020

Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego UWM wybierze nowego przewodniczącego

20 listopada poznamy nowego przewodniczącego Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego  Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie na kadencję 2020-2022. O funkcję ubiega się tylko jeden kandydat - Piotr Wałejko z Wydziału Nauk Ekonomicznych.  Wybory odbędą się  w formie zdalnej. Początek o 18:00.

Kto wybiera przewodniczącego samorządu studenckiego? "Czynne prawo głosu posiadają nowo wybrani przewodniczący rad wydziałowych oraz delegaci tych rad do samorządu uczelnianego a także członkowie prezydium poprzedniej kadencji, którzy nie utracili statusu studenta"  - tłumaczy Zuzanna Przewodowska, sekretarz RUSS UWM. "Głównym obowiązkiem przewodniczącego jest kierowanie pracą Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego, reprezentowanie wszystkich studentów. Warto także wspomnieć, że przewodniczący reprezentuje studentów w Radzie Uczelni."

Kandydować może każdy student. Zgłoszenia przyjmowane były do wtorku 17 listopada. Jedynym kandydatem w tegorocznych wyborach jest Piotr Wałejko z Wydziału Nauk Ekonomicznych UWM. Dotąd pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Rady.

Wybory odbędą się w piątek 20 listopada o 20:00 na platformie MS Team. Głosowanie odbędzie się za pośrednictwem systemu USOS WEB.

Przez ostatni rok funkcję przewodniczącego Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego pełniła Barbara Kloc - obecnie już absolwentka Wydziału Geoinżynierii UWM.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: