Aktualności
18.11.2020

COVID-19 - groźny także dla młodszych

Na COVID-19 chorują wszyscy. Bez względu na wiek, styl życia czy stan zdrowia zakażenie wirusem SARS-CoV-2 może wyrządzić wiele złego każdemu z nas. O czym podczas kolejnego spotkania Akademii Ciekawości UWM opowiadali: Paulina Kaczorowska (studentka UWM, która przechodzi właśnie chorobę) oraz lekarz Łukasz Jaśkiewicz.

Paulina Kaczorowska - studentka Wydziału Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie wirusem SARS-CoV-2 zaraziła się na początku listopada. "Powiem szczerze, że nie było łatwo. Nie spodziewałam się, że ta choroba dotknie mnie w takim stopniu. Myślałam, że przejdę ją bezobjawowo - jak większość osób. Jednak tak nie było" - przyznaje. "Przed zachorowaniem myślałam, że ta pandemia w większości dotyka osoby, które mają szer chorób współistniejących. Moje samopoczuje jest inne niż przed zachorowaniem. Cały czas to odczuwam - nie jestem jeszcze w stu procentach doleczona. Myślę, że powinniśmy uważać. Bo ta choroba bardzo wpływa na funkcjonowanie całego organizmu" - przestrzega.

Z Pauliną Kaczorowską rozmawial Arkadiusz Stępień-Miernikowski. Posłuchajcie!

Zapraszamy do obejrzenia zapisu kolejnego spotkania Akademii Ciekawości UWM. Jego gościem był lekarz Łukasz Jaśkiewicz, który wyjaśniał m.in. w jaki sposób można się zarazić wirusem SARS-CoV-2, jak się przed nim chronić oraz jakie objawy są charakterystyczne u młodych osób.

Zapis audio oraz wideo wszystkich spotkań cyklu organizowanego przez Radę Uczelnianą Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie znajdziecie na stronie: akademiaciekawosci.pl.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: