Aktualności
13.10.2020

Bogusław Stec nowym Kanclerzem UWM

Bogusław Stec został nowym Kanclerzem Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Swoje obowiązki zaczął pełnić 1 października. To absolwent budownictwa na Wydziale Nauk Technicznych UWM. Na stanowisku zastąpił Andrzeja Góździa, który nadal kieruje pracą Biura Kontroli Wewnętrznej.

Bogusław Stec przez ostatnie siedem lat był zawodowo związany ze Starostwem Powiatowym w Ostródzie. Pełniłl tam funkcję Naczelnika Wydziału Budownictwa i Architektury. Jest absolwentem budownictwa na Wydziale Nauk Technicznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

"Swoją karierę zawodową zaczynałem już na trzecim roku studiów. Pracowałem jako asystent projektanta, projektant, inżynier budowy, kierownik budowy. Większość tej kariery związana była z Ostródą" - mówił w rozmowie z naszym reporterem nowy Kanclerz UWM. "W Olsztynie mieszkam od 17 lat i zawsze jest w moim sercu. Nadarzyła się możliwość współpracy z Uniwersytetem, z której skorzystałem. To dla mnie duże wyróżnienie. Byłem zaskoczony, aczkolwiek przekłada się to na moją dotychczasową pracę, która została zauważona. Ktoś widział moje dokonania, jeżeli chodzi o inwestycje, rozbudowę infrastruktury w Ostródzie. I było mi miło, że jest chęć współpracy z uczelnią."

Z Bogusławem Stecem spotkał się Arkadiusz Stępień-Miernikowski. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Jakie cele Bogusław Stec stawia sobie w pracy na stanowisku Kanclerza uczelni? "Priorytetową rzeczą są inwestycje. Niemniej jednak nie możemy zapomnieć o czymś, co na pierwszy rzut oka jest niewidoczne - chodzi mi o administrację. Jej praca - mając na uwadze obecną sytuację na świecie -  musi zapewnić funkcjonowanie całego Uniwersytetu. Czyli priorytetem są inwestycje i ludzie. Jesteśmy w fazie zbierania informacji, budowania bazy danych o nieruchomościach, mieniu ruchomym i nieruchomym. Analiza pozwoli nam na podejmowanie kluczowych decyzji co do rozwoju i kierunków działania."

Przyjaciele - stań się jednym z nich: