Aktualności
14.09.2020

Plany działań samorządu studenckiego UWM

Jesienią Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie wybierze nowe Prezydium oraz Przewodniczącego. Jakie działania planuje w czasie, gdy większość studentów przebywać będzie z dala od uczelni? Czy w 2021 roku zorganizuje kolejną Kortowiadę?

"Sprawne przeprowadzenie wyborów będzie dużym wyzwaniem" - podkreśla Piotr Wałejko, p.o. Przewodniczącego Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. "Najpierw musimy dopełnić wszystkich formalności na każdym z wydziałów. Potem przeprowadzimy główne ogólnouczelniane wybory." Nowego przewodniczącego RUSS UWM powinniśmy poznać na przełomie października i listopada.

A jakie działania na najbliższe miesiące planuje samorząd studencki? "Będziemy chcieli zorganizować jakąś namiastkę Otrzęsin - tak jak w przypadku Kortowiady online - by studenci mogli lepiej poznać Kortowo. Wydaje mi się, że bardziej nastawimy się jednak na kwestie informacyjne."

Zajęcia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie w semestrze zimowym roku akademickiego 2020/2021 będą organizowane w trybie hybrydowym. "Nie zrobimy raczej kilkudziesięciu wydarzeń online. Dla nas będzie to intensywne przygotowanie się do drugiego semestru, który - mamy nadzieję - będzie odbywał  się w normalnych warunkach. Wtedy przedstawimy jakieś nowe pomysły i nowe wydarzenia. Nie wiemy też czy odbędzie się przyszłoroczna Kortowiada. Będziemy obserwować sytuację i myśleć nad tym."

Z Piotrem Wałejko spotkał się Arkadiusz Stępień-Miernikowski. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Informacji dotyczących działań Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego UWM w Olsztynie możecie szukać na stronie: russ.uwm.edu.pl

Przyjaciele - stań się jednym z nich: