Aktualności
31.07.2020

#KierunekUWM - Filia UWM w Ełku

Administracja, bezpieczeństwo wewnętrzne, pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna oraz pielęgniarstwo - to kierunki studiów oferowane przez działającą w Ełku Filię Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Chętnych do rozpoczęcia kształcenia wyższego w tym mieście jest coraz więcej. A szczegóły zdradził nam dr Ryszard Skawiński.

 

Zamiejscowa placówka edukacyjna Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie działa w Ełku od 2012 roku. Przez większość czasu funkcjonowała tam jako Wydział Studiów Technicznych i Społecznych UWM. Dopiero przed rokiem przekształciła się w Filię. Przez te lata poszerzyła też znacznie swoją ofertę kształcenia, co poskutkowało zwiększeniem liczby studentów. Obecnie jest ich kilkaset. "Zmiany, które w ciągu kilku lat zaszły w naszej placówce pokazują chyba pewną zmianę cywilizacyjną - zwłaszcza na tym terenie, na którym żyjemy. Otóż idziemy w swoim rozwoju w kierunku usług społecznych. Zarówno w dziedzinie bezpieczeństwa, edukacji jak i kierunku opieki medycznej" - podkreśla dr Ryszard Skawiński.

Co możemy powiedzieć o ofercie kształcenia Filli UWM w Ełku? "Najstarszym kierunkiem z tych, które w tej chwili prowadzimy jest administracja (studia licencjackie i magisterskie). Od kilku lat prowadzimy też kształcenie w dziedzinie bezpieczeństwa wewnętrznętrznego (studia licencjackie). Od roku kształcimy także na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. To są pełne magisterskie pięcioletnie studia." Nowością są natomiast studia na kierunku pielęgniarstwo. "Od tego roku prowadzimu nabór na studia pierwszego stopnia trwające sześć semestrów. To od dawna oczekiwany przez ełckie środowiska kierunek i wspierany też przez tutejszy samorząd. O to władze Ełku zabiegały od dawna."

Z drem Ryszardem Skawińskim rozmawiał Arkadiusz Stępień-Miernikowski. Posłuchajcie!

Internetowa rejestracja kandydatów na studia w roku akademickim 2020/2021 na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie trwa do 13 sierpnia. Żeby wziąć udział w rekrutacji, należy wejść na stronę: irk.uwm.edu.pl

Przyjaciele - stań się jednym z nich: