Aktualności
22.07.2020

Napisz opowiadanie fantastyczne i zgłoś je do konkursu na UWM

Katedra Literatury Polskiej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaprasza do udziału w II edycji konkursu literackiego na opowiadanie fantastyczne. Skierowany jest on do wszystkich studentów UWM. Termin nadsyłania tekstów został wydłużony do 30 września.

Konkurs skierowany jest do studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Pierwotnie miał zostać rozstrzygnięty w kwietniu. "Podczas pandemii nie mogliśmy zorganizować gali finałowej. Także logicznym posunięciem było to, aby ten konkurs wydłużyć. Być może właśnie podczas tego okresu odosobnienia domowego powstało wiele spektakularnych opowiadań fantastycznych, które mamy zamiar odkryć. Także zachęcamy do nadsyłania tekstów do końca września" - zachęca dr Piotr Przytuła z Katedry Literatury Polskiej UWM w Olsztynie.

Każdy może zgłosić jedno opowiadanie z gatunku fantasy, fantastyki naukowej lub fantastyki grozy. Nadesłane teksty nie mogą być wcześniej opublikowane (w druku czy w internecie) oraz nagradzane w innych konkursach.

Czym będą kierować się w swojej ocenie jurorzy czytający zgłoszone do konkursu opowiadania? "Bierzemy pod uwagę kreatywność, podejście do tematów, ale również poprawność językową, bez której nawet najlepsze opowiadanie nie obroni się. To język opisuje ten świat, który Państwo tworzycie. Z poprzedniej edycji wiemy, że studenci potrafią nas bardzo pozytywnie zaskoczyć."

Z drem Piotrem Przytułą rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

Więcej informacji można znaleźć na stronie organizatora.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: