Aktualności
26.06.2020

Najbliższe plany samorządu studenckiego UWM

Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie już planuje jesienne działania w Kortowie. We wrześniu chce zaprosić nowych żaków na kolejnego Adapciaka. Na antenie Radia UWM FM podsumowaliśmy aktywność studentów w kończącym się roku akademickim 2019/2020.

"To był bardzo pracowity rok. Może trochę zaburzony epidemią. Ale pracowaliśmy cały czas i tworzyliśmy wiele rzeczy dla studentów" - mówił w studiu Radia UWM FM rzecznik Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego UWM w Olsztynie Maksymilian Kurowski.

W roku akademickim 2019/2020 samorząd organizował m.in. cykliczne zajęcia Kortowo na Sportowo. Prowadził także szkolenia dla studentów i promował ofertę kształcenia uczelni w mediach społecznościowych. I przygotowywał juwenalia. Te niestety nie mogły odbyć się w tradycyjnej formie.  "Impreza została przeniesiona na 2021 rok. Już bookujemy pierwszych artystów. Samorząd nie odpoczywa w wakacje, tylko cały czas pracuje."

Z Maksymilianem Kurowskim spotkał się Arkadiusz Stępień-Miernikowski. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Pierwszym wydarzeniem, które jeszcze przed rozpoczęciem nowego roku akademickiego planuje zorganizować samorząd studencki jest Adapciak, czyli obóz adaptacyjny dla tych, którzy rozpoczną niebawem naukę na UWM. Odbędzie się on tradycjnie we wrześniu.

"Adapciak to nie tylko zabawa, ale również szkolenia z praw i obowiązków studenta" - przypomina Maksymilian Kurowski. "Myślimy też o Otrzęsinach, które odbywają się tradycyjnie na początku roku akademickiego. Jednak jak wiemy sytuacja, która jest w kraju i na świecie zmusza nas do tego, że nie możemy jako pewnik przyjąć, że to się uda."

Przyjaciele - stań się jednym z nich: