Aktualności
23.06.2020

Rusza rozbudowa Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Olsztynie

Rozpoczyna się rozbudowa północnego skrzydła Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Olsztynie. Prace mają zakończyć się w sierpniu 2022 roku. Koszt tej inwestycji to ponad 40 milionów złotych. Szczegóły zdradził nam dyrektor placówki Radosław Borysiuk. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Nowe skrzydło Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Olsztynie składać będzie się z pięciu poziomów. Znajdą się na w nim m.in. pracownie rezonansu, kardiologii, rehabilitacji, laboratoria, sale dydaktyczne i sale dla pacjentów, gabinety lekarskie oraz apteka. W budynku funkcjonować będzie Klinika Neurologii z oddziałem udarowym oraz Klinika Kardiologii i Chorób Wewnętrznych.

"Projekt powstał w 2016 roku i tak naprawdę wszystko nabrało tempa dwa lata później. Wtedy został powołany zespół do spraw rozbudowy szpitala i zaczęło więcej się dziać. Wyłoniliśmy projektanta tego północnego skrzydla szpitala (firma Sosak & Sosak). I po tym projekcie mogliśmy mogliśmy ogłosić przetarg na wyłonienie wykonawcy. Nie była to prosta sprawa, bo oparliśmy się o trzy postępowania przetargowe. Dwa z nich musieliśmy unieważnić z racji tego, że kwoty, które zostały zaproponowane na realizację tej inwestycji znacznie przekraczały możliwości budżetowe. Dodatkowo doprowadziliśmy do spotkania technicznego i przeprowadziliśmy dialog z potencjalnymi wykonawcami. To pozwoliło nam na to, żeby w pewnym zakresie zmienić zarysy projektu i tym samym obniżyć koszt inwestycji. Trzecie postępowanie przetargowe doprowadziło do tego, że mogliśmy wyłonić wykonawcę" - podsumował dyrektor placówki Radosław Borysiuk.

Niebawem podpisana zostanie umowa na wykonianie nowego skrzydła Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Olsztynie. Prace budowlane mają rozpocząć się jeszcze w tym roku. Potrwają dwa lata. Na początek nadbudowana zostanie obecna kotłownia.

Z Radosławem Borysiukiem spotkał się Arkadiusz Stępień-Miernikowski. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Po przeniesieniu do nowego skrzydła szpitala Kliniki Kardiologii w jej dotychczasowym miejscu powstanie oddział geriatrii. "Długo czekali na niego pacjenci w regionie. Jest na to zgoda dyrektora Narodowego Funduszu Zdrowia. Będziemy mieli miejsce, gdzie będziemy mogli leczyć osoby starsze" - podkreśla Radosław Borysiuk.

A tak prezentuje się projekt nowego skrzydła Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Olsztynie.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: