Aktualności
25.03.2020

Maseczki Dla Polski! Na początku trafią m.in. do Olsztyna

Nawet 40 milionów materiałowych maseczek ochronnych wielokrotnego użytku chcą wyprodukować i dostarczyć do każdego inicjatorzy akcji Maseczki Dla Polski. Pierwsza partia ma trafić do mieszkańców Olsztyna, Mławy i Międzyrzeca Podlaskiego. Szczegóły zdradził nam dr Łukasz Grabarczyk.

Produkcja rozpoczęła się we wtorek 24 marca. Na apel m.in. Łukasza Grabarczyka związanego z Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym w Olsztynie odpowiedzieli właściciele czterech fabryk włókienniczych z różnych regionów Polski, którzy chcą pozostać anonimowi. "W ciągu paru godzin powstało niemal 300 tysięcy maseczek. Wiem, że personel fabryki również jest bardzo zaangażowany i uczy się. Także ta akcja przyspiesza. Z dnia na dzień tych maseczek będzie produkowanych więcej, na to liczymy. Chcielibyśmy - o ile znajdziemy dużych partnerów, którzy zechcą wesprzeć tę akcję - wyprodukować maseczki dla wszystkich!" - podkreśla. Maseczki będą dostarczane bezpośrednio do potrzebujących "Chcielibyśmy wyprodukować maseczkę dla każdego Polaka. Dodatkowo musimy wspierać akcję: zostań w domu. Nie wychodźmy! My dostarczymy maseczki do samorządów terytorialnych, a one dostarczą je mieszkańcom."

Maseczki są wielokrotnego użytku. Przed ponownym użyciem należy je wygotować. "Trzeba pamiętać o tym, że to nie jest produkt medyczny. Ale jest to maseczka wielorazowego użytku. Czyli możemy ją zdjąć, wygotować i użyć ponownie. Maseczki chirurgiczne nie nadają się do resterylizacji. Trzeba też podkreślić, że ta maseczka nie uchroni nas w pełni przed wirusem. Najważniejsza jest izolacja i pozostanie w domu. Maseczka ma być takim symbolem, że jesteśmy wszyscy razem mimo, że jesteśmy oddzielnie."

Z drem Łukaszem Grabarczykiem rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

Więcej informacji o akcji znajdziecie na stronie: maseczkidlapolski.pl

"Tyle jesteśmy warci ile dajemy innym" - piszą na stronie promującej akcję jej pomysłodawcy. Maseczki dystrybuowane w ramach akcji są BEZPŁATNE. Każdy może także wesprzeć akcję. Nr Rachunku Bankowego: 90 1020 4317 0000 5702 0490 2732

Przyjaciele - stań się jednym z nich: