Aktualności
05.02.2020

Znamy laureatów XIII edycji Konkursu Wiedzy z Kryminologii

Bartłomiej Madej wygrał finał XIII edycji Konkursu Wiedzy z Kryminologii. Zorganizowały go wspólnie: Katedra Kryminologii i Kryminalistyki Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego oraz Studenckie Koło Naukowe Kryminologii "Vestigium". Zapraszamy do wysłuchania naszej relacji!

Finał konkursu odbył się 5 lutego w kortowskim Centrum Konferencyjnym. Jego uczestników wyłoniono podczas styczniowych eliminacji. Spośród dwunastu finalistów najlepszy okazał się Bartek Madej. Podczas swojego wystąpienia opowiadał o roli międzynarodowych i krajowych organizacji pozarządowych w zwalczaniu przestępczości przeciwko środowisku naturalnemu.

"Czas był dość ograniczony a literatura dość obszerna. Ale jakoś dałem radę. Uważam, że byłem przygotowany, co chyba pokazałem. Największy stres był wtedy, kiedy losowałem pytanie. Były takie zagadnienia o których wolałbym nie mówić. Jak już wiedziałem, że mam temat w którym się czuję dobrze - popłynąłem" - mówił student drugiego roku prawa. "Dobrze czuję się w wystąpieniach publicznych. Także po prostu mówiłem."

Drugie miejce zajęła Michalina Tomanek a trzecie Sandra Omieczyńska.

"Finał był bardzo ciekawy, zaskakujący, bogaty w innowacyjną wiedzę z zakresu ekokryminologii. Nasi studenci (choć są dopiero na drugim roku studiów) cechowali się wielkim zaangażowaniem i olbrzymią wiedzą. Nie wszyscy byli przygotowani na trudne i szczegółowe pytania. Chociaż myślę, że poziom był wysoki" - podkreślała Natalia Dąbkowska z Katedry Kryminologii i Kryminalistyki UWM w Olsztynie.

W jury konkursu znaleźli się naukowcy, przedstawiciele olsztyńskich sądów i policji. Posłuchajcie jak poziom wiedzy i prezentacji studentów ocenił jeden z jurorów - Cezary Fiertek.Najlepsi studenci otrzymali nagrody rzeczowe oraz... zostali zwolnieni z egzaminu. Jak podkreślają organizatorzy konkursu - kolejna edycja na pewno odbędzie się za rok.

Relację przygotował Arkadiusz Stępień-Miernikowski.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: