Aktualności
13.01.2020

UWM dla WOŚP

Za nami 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W działania olsztyńskiego sztabu włączyli się studenci i pracownicy Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Wciąż trwają także licytacje. Swój koncert oferuje Akademicka Orkiestra Dęta UWM. Do wzięcia są też karnety premium na Kortowiadę.

Już kilka dni przed tegorocznym finałem puszka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pojawiła się na Wydziale Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. "Stacjonarna puszka WOŚP stała w holu od wtorku do piątku. Ostatniego dnia - podczas Nocy Biologów - zbieraliśmy przez cały dzień, od rana do wieczora. Studenci i pracownicy uczestniczyli również w warsztatach dla najmłodszych na stoisku w Galerii Warmińskiej. Zaangażowali się wszyscy! I serdecznie im dziękuję za udział w tej zbiórce" - mówiła Dziekan WBiB prof. Iwona Bogacka.

Do stacjonarnej puszki WOŚP udało się uzbierać 2754 złote i 48 groszy. "Była to nasza pierwsza taka akcja, ale bardzo skuteczna! Mam nadzieję, że Noc Biologów nadal będzie odbywała się równolegle z WOŚP-em i z pewnością włączymy się grupowo i indywidualnie w zbiórkę" - podkreślała prof. Bogacka.

Podczas finału WOŚP swoją akcję wspierającą zbiórkę zorganizował także Akademicki Klub Płetwonurków "Skorpena". Po południu na Pływalni Uniwersyteckiej przy ul. Tuwima zapraszał do wspólnych spacerów podwodnych. "Każda osoba, która wrzuciła coś do puszki mogła spróbować z naszymi instruktorami intra nurkowego. Pod wodę zeszły 34 osoby. To całkiem niezły wynik jak na trzy godziny. A do puszek wrzucało więcej osób!" - podsumował prezes AKP Skorpena Bartosz Naumowicz. "Pod wodą mieliśmy ośmiu instruktorów. Należą się im bardzo duże podziękowania. Na brzegu było również dużo do roboty. Dlatego wszystkim dziękuję! Za rok kolejna edycja i będziemy grać jeszcze dłuzej, jeszcze głośniej i zbierzemy jeszcze więcej pieniążków dla dzieciaków!"

Wciąż trwają tegoroczne WOŚP-owe licytacje. Swoj koncert oferuje Akademicka Orkiestra Dęta Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Cena wywoławcza - 2000 złotych. "Wygra osoba, która wskaże największą sumę. Zobaczymy też jakie oczekiwania będzie miała. Koncert jest kierowny w stronę przedsiębiorców i właścicieli lokali, ale osoby prywatne też są mile widziane. Zagramy wszędzie! Gramy fajne utwory, które spodobają się każdej publiczności. Współpracujemy też z tancerkami z grupy Endorfina ze Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UWM" - mówiła w studiu Radia UWM FM prezes orkiestry Weronika Warszyńska.

Licytajca koncertu odbywa się na portalu allegro i potrwa do 19 stycznia.  Sprawdź!

Do wylicytowania jest także unikalny podwójny Karnet Premium na Kortowiadę 2020. Obejmuje wejście na wszystkie koncerty odbywające się podczas juwenaliów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, możliwość przebywania na backstage'u oraz pod sceną. Osoba, która wygra otrzyma także koszulki festiwalowe oraz gadżety i zostanie oprowadzona po wszystkich miejscach imprezy przez studentów.

Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego UWM przekazała także fanty na WOŚP-owe licytacje. "W Galerii Warmińskiej można było wylicytować koszulkę Kortowiady z podpisami wszystkich gwiazd uczestniczących w niej w tamym roku, pakiet gadżetów i dwa bilety na galę Belfra" - podsumował rzecznik RUSS UWM Maksymilian Kurowski.

W całym Olsztynie na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrano w tym roku ponad 500 tysięcy złotych. To nowy rekord. Rekordowa jest też deklarowana kwota ogólnopolskiej, a nawet światowej, zbiórki. Licznik WOŚP wskazuje bowiem obecnie ponad 115 milionów złotych!

Przyjaciele - stań się jednym z nich: