Aktualności
27.12.2019

XVII Bal Uniwersytecki

15 lutego 2020 roku w Bibliotece UWM w Olsztynie odbędzie się XVII Bal Uniwersytecki. Jak zapowiadają organizatorzy jego uczestnicy bawić będą się w duchu dziewiętnastowiecznej szlacheckiej Polski. Tradycyjnie już wydarzenie ma charytatywny charakter. O tegorocznych przygotowaniach opowiedziała nam Wioletta Ustyjańczuk.

Od pierwszej edycji Bal Uniwersytecki miał nie tylko bawić, ale też pomagać. "To już tradycja. Kiedy powstał Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie pojawiła się taka idea, by miał taki element charytatywny. Organizowaliśmy różnego rodzaju zbiórki, najczęściej na rzecz instytucji dziecięcych, które współpracują z Uniwersytetem. Były to niekiedy licytacje, np. prac studentów z Wydziału Sztuki, sprzedawanie bukiecików na balu czy płacenia za wykonanie długiego utworu artystycznego" - przypomina kierownik Biura Mediów i Promocji UWM Wioletta Ustyjańczuk. Obecnie zbiórka prowadzona jest przed balem. Środki przekazują sponsorzy wydarzenia oraz sami jego uczestnicy.

"Kto otrzyma pieniążki z tegorocznej zbiórki? Jeszcze nie wiem. Ustalimy to z panem Rektorem. W każdym razie bardzo serdecznie zapraszam na tegoroczny Bal Uniwersytecki, który odbędzie się 15 lutego 2020 roku. Również zapraszam tych, którzy chcieliby wspomóc naszą zbiórkę na kolejny szczytny cel" - dodaje organizatorka Balu.

Z Wiolettą Ustyjańczuk spotkał się Arkadiusz Stępień-Miernikowski. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Jak podkreśla nasz gość - Bal Uniwersytecki przygotowywany jest przez pracowników i studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Zapisy przyjmowane są w Biurze Mediów i Promocji UWM (mailowo: agnieszka.kupper@uwm.edu.pl lub telefonicznie: 89 524 61 90).

Przyjaciele - stań się jednym z nich: