Aktualności
07.11.2019

Michelin zachęca studentów UWM do współpracy

Za nami kolejny Dzień Michelin na Wydziale Nauk Technicznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Pracownicy firmy zachęcali studentów do odbywania praktyk i staży oraz udziału w kształceniu dualnym. 18 listopada odwiedzą także Wydział Nauk Ekonomicznych a w styczniu - Wydział Matematyki i Informatyki.

"Michelin i UWM współpracują od dawna. Mamy podpisaną umowę. Jesteśmy jednym z największych pracodawców w regionie i szukamy potencjalnych kandydatów do pracy. Więc jak co roku chcemy zaprezentować  studentom możliwości jakie nasza firma oferuje. Mamy programy praktyk semestralnych, możliwości studiów dualnych oraz różne rodzaje stażów" - tłumaczy Damian Banaczek z firmy Michelin. "Głównie poszukujemy inżynierów. Inżynier produkcji, mechanik, automatyk, mechatronik naprawdę zawsze odnajdzie się w naszej firmie."

Podczas Dnia Michelin na Wydziale Nauk Technicznych pojawili się także główni dostawcy i firmy współpracujące z tym pracodawcą.

Nasi reporterzy rozmawiali także ze studentami. Posłuchajcie, jak ocenili wydarzenie i ofertę praktyk w firmie Michelin.

18 listopada firma Michelin zaprezentuje swoją ofertę na Wydziale Nauk Ekonomicznych. W styczniu jej pracownicy odwiedzą także Wydział Matematyki i Informatyki. Relację przygotowali: Ilona Płotek i Paweł Pawłowski.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: