Aktualności
06.11.2019

Kolejne spotkanie Biblioteki Podróżnika

"Rok podróży, czyli city break jako forma spędzania wolnego czasu" - to hasło kolejnego spotkania cyklu Biblioteka Podróżnika. 7 listopada w Bibliotece Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie o swoich krótkich wyprawach zagranicznych opowiadała Krystyna Joanna Świdzińska z Wydziału Nauk Społecznych UWM w Olsztynie.

Podczas spotkania w Bibliotece UWM mogliśmy posłuchać opowieści o krótkich podróżach zagraniczynych. "Postanowiłam opowiedzieć o ostatnim roku mojego życia. Odbyłam czternaście podróży zagranicznych: 3 razy do Szwecji, 2 razy do Niemiec, Czech i na Ukrainę oraz po jednym razie do Danii, Belgii, Holandii, Luksemburga, Francji, Monako, Finlandii, Rosji i na Słowację" - zdradza Krystyna Joanna Świdzińska. "Podróżowałam samolotem, promem, pociągami, autobusami a nawet stopem. Spałam w ładnych hotelach, ale też na dworcu. Ale polecam tę formę podróżowania. Nie da się wszystkiego przewidzieć i zawsze czymś zaskoczy. Dla mnie komfort nie ma znaczenia. Jest element przygody, nieprzewidalności. Ta ciekawość pcha mnie na kolejne wyprawy!"

Gość cyklu Biblioteka Podróżnika opowiadał o tym jak z niewielkim budżetem zorganizować krótką podróż zagraniczną. "Nawet z Olsztyna można w ciągu niecałej doby polecieć za granicę i wrócić do Olsztyna. Da się!"

Z Krystyną Joanną Świdzińską spotkał się Arkadiusz Stępień-Miernikowski. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Kolejne spotkanie cyklu Biblioteka Podróżnika zaplanowano 28 listopada. Dr. inż. Iwona Batyk z Wydziału Nauk Ekonomicznych UWM oraz Andrzej Krakowiak opowiadać będą o swoich "Koreańskich inspiracjach". 

Przyjaciele - stań się jednym z nich: