Aktualności
16.10.2019

Akademickie Centrum Kultury UWM zaprasza do współpracy

"Studencie! Pokaż swój talent!" - tym hasłem Akademickie Centrum Kultury Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaprasza w tym roku do współpracy z jedną z kilkunastu grup działających w Kortowie. Dlaczego warto do nich dołączyć? Posłuchajcie! Naszym gościem był dyrektor tej ogólnouczelnianej jednostki - Krzysztof Podolak.

Akademicka Orkiestra Dęta, Zespół Pieśni i Tańca "Kortowo", Teatr Kloszart, Studencka Agencja Fotograficzna "Jamnik", Akademicki Klub Turystyczny czy Akademicki Klub Płetwonurków "Skorpena" - to tylko kilka z grup działających pod skrzydłami Akademickiego Centrum Kultury UWM w Olsztynie. "Możliwości rozwoju jest bardzo dużo! Numer jeden to zespoły artystyczne. Ale w ACK działają też inne kluby powiązane z kulturą" - mówi dyrektor ACK Krzysztof Podolak.

Jedną z nowości w ofercie Akademickiego Centrum Kultury UWM jest Studio Piosenki. "Jak wiemy w Polsce jest ogromny potencjał do tego, żeby tworzyć w tym obszarze. Jest mnóstwo osób, które fajnie śpiewają. A my w Olsztynie nie mamy takiego miejsca, gdzie można przyjść i pod okiem fachowca podkształcić się. Chcemy pokazywać talenty związane z piosenką. Nasze Studio Piosenki będzie prowadziła pani Urszula Borejszo, która wykazuje się ogromną miłością do młodzieży i olbrzymim talentem do tego, żeby wykrzesać to, co jest istotne."

Nasz gość dodaje, że nawet jeżeli student nie znajdzie w aktualnej ofercie Akademickiego Centrum Kultury interesującej go formy realizowania swojej pasji, sam może zaproponować stworzenie nowej grupy. "Jesteśmy otwarci na pomysły! Czekamy na propozycje. Zobaczymy, co uda się z nimi zrobić."

Z Krzysztofem Podolakiem spotkał się Arkadiusz Stępień-Miernikowski. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Zajrzyjcie też na stronę: uwm.edu.pl/ack

Przyjaciele - stań się jednym z nich: