Aktualności
26.08.2019

UWM zaprasza na Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki

Już po raz siedemnasty Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zaprasza do udziału w wydarzeniach organizowanych podczas Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki. Tegoroczną edycję zaplanowano w dniach 25-27 września. Rejestracja na poszczególne atrakcje rozpocznie się 10 września.

"W ciągu trzech dni zaplanowano ponad 450 różnego rodzaju imprez o charakterze edukacyjnym i artystycznym. Są to pokazy, prezentacje, konkursy, wykłady, wystawy, koncerty, zajęcia praktyczne, warsztaty i konsultacje skierowane praktycznie do wszystkich grup wiekowych" - wymienia Anna Smoczyńska kierująca Biurem ds. Nauki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. "Co roku zarówno my, czyli Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, jak i nasi partnerzy (jest ich około dwudziestu) dajemy możliwość zupełnie innego postrzegania nauki, naukowców i sztuki. Podczas festiwalu mieszkańcy Olsztyna i regionu mają wyjątkową okazję do spotkania oko w oko z prawdziwą nauką, poznania miejsc niedostępnych (laboratoria, pracownie uczonych i artystów)."

Organizatorzy w tym roku po raz pierwszy współpracują z Dyrekcją Regionalnych Lasów Państwowych i Miejską Komendą Straży Pożarnej. Pozostałymi partnerami 17. Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki są także: Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne, Park Naukowo-Technologiczny, Szpital Dziecięcy w Olsztynie, Muzeum Warmii i Mazur oraz Skansen w Olsztynku. W tych miejscach zaplanowano także wydarzenia festiwalowe.

Z Anną Smoczyńską spotkał się Wojtek Miśkiewicz. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Szczegółowy program 17. Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki dostępny będzie od 1 września na stronie: dninauki.uwm.edu.pl. Zapisy na zajęcia startują 10 września!

Przyjaciele - stań się jednym z nich: