Aktualności
07.08.2019

Podsumowanie rekrutacji na UWM

11,5 tysiąca osób wzięło udział w internetowej rejestracji kandydatów na studia w roku akademickim 2019/2020 na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Naukę na UWM rozpocznie prawie 6 tysięcy zakwalifikowanych. Najpopularniejszy był kierunek lekarski.

"Tradycyjnie najbardziej popularnym kierunkiem był kierunek lekarski. W tym roku ponad 1800 kandydatów ubiegało się tu o przyjęcie na studia, a mamy tylko 120 miejsc" - zdradza kierownik Biura ds. studenckich UWM Paweł Łojewski. W czołówce najczęsciej wybieranych kierunków studiów znalazły się także: weterynaria, prawo i kierunki ekonomiczne.

Dobrze przyjęte zostały nowe propozycje w ofercie kształcenia. "Na studiach drugiego stopnia były to m.in. interdycyplinarne studia strategiczne."

Z uwagi na małe zainteresowanie kandydatów uczelnia nie uruchomi kształcenia m.in. na kierunkach: rybactwo, inżynieria środowiska czy politologia.

Z Pawłem Łojewskim spotkał się Wojtek Miśkiewicz. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

We wrześniu zostanie przeprowadzony dodatkowy nabór na studia. Zaplanowano go w dniach 6-13 września. Więcej informacji znaleźć można na stronie: rekrutacja.uwm.edu.pl

Przyjaciele - stań się jednym z nich: