Aktualności
05.08.2019

Kortowo jeszcze bezpieczniejsze

Straż Uniwersytecka modernizuje system monitoringu miasteczka akademickiego. W Kortowie pojawiły się ostatnio nowe kamery a te zamieszczone wcześniej w znanych punktach zostały wymienione na bardziej funkcjonalne. O czym opowiedział nam szef kortowskich służb - Kamil Witowicz.

"Monitoring jest zakładany ze względu na modernizację istniejącego systemu na terenie Uniwersytetu" - tłumaczy szef Straży Uniwersyteckiej Kamil Witowicz. "Przygotowaliśmy się infrastrukturalnie odnośnie nowego cyfrowego monitoringu. Wcześniejszy był analogowy. Instalujemy lepsze kamery a wybór nowych miejsc jest związany ze zdarzeniami jakie miały miejsce. Najczęściej były to zdarzenia drogowe. Mieliśmy też ciemne punkty na mapie Uniwersytetu, w których obraz nie był rejestrowany."

Nowe kamery pojawiły się m.in. przy starej pętli autobusowej, między budynkami przy ul. Heweliusza 3 i 5, za budynkami przy ul. Oczapowskiego 1, 2 i 7. "Wymieniamy też kamery w punktach istniejących już wcześniej" - podkreśla Kamil Witowicz.

Z Kamilem Witowiczem spotkał się Wojtek Miśkiewicz. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Kolejne kamery mają się pojawić w Kortowie w przyszłym roku.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: