Aktualności
11.07.2019

Wybrali Wydział Sztuki UWM i... zaliczyli egzaminy

Kandydaci na studia na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie mają już za sobą egzaminy wstępne. 10 i 11 lipca w budynku przy ulicy Szrajbera musieli przedstawić swoje talenty: plastyczne i muzyczne. Jak wypadli? Nasz reporter spotkał się z przyszłymi studentami i wykładowcami.

Do egzaminu praktycznego w Instytucie Sztuk Pięknych UWM przystąpiło kilkanaście osób. "Przyszli adepci rysowali jak co roku martwą naturę. Mieli też egzamin z malarstwa" - zdradza prof. Renata Zimnicka-Prabucka. "Prace były sprawdzane pod kątem formalnym, czyli zgodności plastycznej. Rysunek polegał na tym, żeby w formie szkicowej, rysunkowej przedstawili martwą naturę, uwzględniając zarówno proporcje, kontrast, jak i walor, wielkość przedmiotów."

Dr hab. Grzegorz Lewandowski, który egzaminował przyszłych studentów Instytutu Muzyki UWM podkreślał, że wśród kandydatów znalazło się kilka interesujących talentów. "Egzamin składał się z dwóch części. Pierwsza polegała na zagraniu na różnych intrumentach. Natomiast część druga polegała na wykonaniu piosenki. Sprawdzamy umiejętności wokalne, rytmiczne, melodyczne, harmoniczne. Poziom był bardzo wyrównany, ale jest parę głosów wartych zainteresowania. Przyjęci zostali wszyscy!"

Posłuchajcie też, co powiedzieli nam przyszli studenci Wydziału Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Kandydaci do studiowania na Wydziale Sztuki UWM w Olsztynie będą mogli spróbować swoich sił także w dodatkowej wrześniowej rekrutacji. Relację przygotował Wojtek Miśkiewicz.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: