Aktualności
09.07.2019

Duże zainteresowanie studiami na UWM

Kierunek lekarski, filologia angielska, weterynaria, zwierzęta w rekreacji, edukacji i terapii oraz lingwistyka w biznesie - to najpopularniejsze w tym roku kierunki studiów pierwszego stopnia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Chęć rozpoczęcia nauki na UWM zgłosiło łącznie ponad 11 tysięcy osób.

"Było znacznie więcej osób niż w zeszłym roku. Jesteśmy bardzo zadowoleni i mamy nadzieję, że na studia drugiego stopnia stacjonarne i niestacjonarne kandydaci jeszcze się zapiszą, co polepszy nasz wynik w tym roku" - mówi Agnieszka Zdanowska z Biura ds. studenckich Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Najtrudniej tradycyjnie dostać się na kierunek lekarski. Tu o jedno miejsce ubiega się 17 osób. Dużym zainteresowaniem kandydatów cieszyły się także: filologia angielska (8 osób na jedno miejsce), weterynaria (6), zwierzęta w rekreacji, edukacji i terapii (5) oraz lingwistyka w biznesie (3).

Wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone w piątek 12 lipca o 12:00. Co powinni zrobić wtedy kandydaci? Posłuchajcie! Z Agnieszką Zdanowską spotkał się Piotr Szauer.

Do 23 lipca trwa internernetowa rejestracja kandydatów na studia drugiego stopnia stacjonarne i niestacjonarne. Więcej informacji znajdziecie na stronie: rekrutacja.uwm.edu.pl

Przyjaciele - stań się jednym z nich: