Aktualności
18.06.2019

Barbara Kloc nową przewodniczącą RUSS UWM

Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie ma nową przewodniczącą. Wybory uzupełniające na kadencję 2018-2020 odbyły się 17 czerwca. Studenci poparli jedyną kandydatkę - Barbarę Kloc z Wydziału Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa.

Barbara Kloc była dotąd sekretarzem Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego UWM w Olsztynie. Jest studentką czwartego roku geoinformatyki na Wydziale Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa.

Dlaczego zdecydowała się kandydować? "Działam w samorządzie od trzech lat. Wiele ta praca mnie nauczyła. Przeszłam przez wiele struktur, które u nas funkcjonują. I chcę się podjąć tego wyzwania żeby prowadzić ten samorząd jak najlepiej. Chciałabym aby przyszły rok był dla nas spokojny a studenci dobrze myśleli o samorządzie. Chciałabym dużo zmienić i dużo działać" - mówi nowa przewodnicząca RUSS UWM. "Mam sztab ludzi, który będzie wspierał moje działania. I to oni motywują mnie do tego, żeby działać i żeby jak najlepiej działo się w przyszłym roku."

Jakie ma plany? "Tak naprawdę od nowego roku trzeba się będzie skupić na projektach, które już realizujemy. Pomyślimy też nad nowymi, bo fajnie się rozwijać. Chciałabym postawić na działalność studencką przez cały rok akademicki - nie tylko podczas Kortowiady. Żeby samorząd był głośniejszy na co dzień."

Możliwe są m.in. zmiany w formule Ligi Wydziałów, w której studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie rywalizują przez cały rok. Nowa przewodnicząca zapowiada także, że koncerty na głównej scenie juwenaliów podobnie jak w tym roku będą biletowane. "Ta formuła zostanie. Będziemy na pewno pracować nad udoskonaleniem jej. Bilety pomagają selekcjonować ludzi i nikt nie jest anonimowy, co jest ważne w kontekście bezpieczeństwa."

Z Barbarą Kloc spotkał się Piotr Szauer. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Skład nowego prezydium Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego UWM w Olsztynie:
Przewodnicząca: Barbara Kloc (Wydział Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa)
I wiceprzewodniczący: Piotr Wałejko (Wydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa)
II wiceprzewodnicząca: Marta Ślęzak (Wydział Nauki o Żywności)
Członkowie prezydium: Kacper Reczkowski (Wydział Prawa i Administracji) oraz Patryk Michalski (Wydział Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa)
Rzecznik prasowy: Maksymilian Kurowski (Wydział Nauk Ekonomicznych)
Sekretarz: Zuzanna Przewodowska (Wydział Matematyki i Informatyki).

Przyjaciele - stań się jednym z nich: