Aktualności
11.06.2019

Wybierz Wydział Humanistyczny UWM!

Trwa internetowa rejestracja kandydatów na studia w roku akademickim 2019/2020. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie przygotował w tym roku 75 kierunków. Najwięcej - bo aż 15 - oferuje Wydział Humanistyczny. Opowiedziała nam o nich Prodziekan ds. studenckich i Promocji dr Renata Rozbicka.

W kolejnym roku akademickim Wydział Humanistyczny UWM w Olsztynie zaprasza na studia na następujących kierunkach: analiza i kreowanie trendów, dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, filologia polska, filologia angielska, filologia niemiecka, filologia rosyjska, filozofia, historia, lingwistyka w biznesie, logopedia, stosunki międzynarodowe, wojskoznawstwo. Dodatkowo na studiach II stopnia pojawiły się dwie nowe propozycje: animacja pamięci społecznej i interdyscyplinarne studia strategiczne.

Dla kogo są studia humanistyczne? "Dla każdego!" - odpowiada krótko dr Renata Rozbicka. "Dla tych, którzy kochają ludzi, przyrodę, lubią czytać, są otwarci na świat. Każda osoba, która spełnia te podstawowe cechy, które powinien mieć każdy człowiek, odnajdzie się na studiach humanistycznych. To nie jest tylko siedzenie w bibliotekach. Kształcimy w nowoczesny sposób, wykorzystujemy nowe technologie i mamy bardzo dobrą bazę dydaktyczną."

Z dr Renatą Rozbicką spotkał się Piotr Szauer. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Internetowa rejestracja kandydatów na studia w roku akademickim 2019/2020 trwa do 8 lipca. Więcej informacji znajdziecie na stronie: rekrutacja.uwm.edu.pl

Przyjaciele - stań się jednym z nich: