Aktualności
09.06.2019

Z Zielonej Góry wrócił ze złotem!

Jakub Jankowski - student trzeciego roku technologii żywności (Wydział Nauki o Żywności UWM w Olsztynie) - zdobył złoty medal Integracyjnych Mistrzostw Polski ASZ w Boccia. Impreza odbyła się w dniach 31 maja - 2 czerwca na Uniwersytecie Zielonogórskim.

Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS to cykl zawodów sportowych dla osób niepełnosprawnych organizowanych od 2016 roku w ramach upowszechniania sportu. Studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie w roku akademickim 2018/2019 brali udział w rywalizacji w następujących dyscyplinach: szachy (III miejsce), tenis stołowy, pływanie (dwa srebrne i dwa brązowe medale) oraz boccia (złoto w rozgrywkach indywidualnych).

Poza rywalizacją sportową wydarzenie służy aktywizacji i integracji studentów z niepełnosprawnościami. Daje porządną dawkę adrenaliny i motywację do dalszych działań. Pozwala sprawdzić swoje możliwości, ale też otwiera na innych i pozwala zdobywać nowe doświadczenia i przyjaźnie.

Z Jakubem Jankowskim - który w tym roku zdobył medale w boccia oraz pływaniu - spotkał się Wojtek Miśkiewicz. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

 

Przyjaciele - stań się jednym z nich: