Aktualności
10.05.2019

Światy – akcje – interakcje: o postaci w kulturze wizualnej trzeci raz na UWM

"Postać w kulturze wizualnej. Światy – akcje – interakcje" - to hasło trzydniowej konferencji zorganizowanej wspólnie przez Instytut Polonistyki i Logopedii oraz Katedrę Filologii Angielskiej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Zapraszamy do wysłuchania naszej relacji!

"Konferencja odbywa się w tym roku po raz trzeci. Natomiast w podobnym gronie organizatorów spotykamy się już po raz szósty. Przyjeżdżają do nas uczestnicy z całej Polski, żeby rozmawiać o kulturze wizualnej ze szczególnym uwzględnieniem kultury popularnej. Tematy dotyczącego tego zagadnienie dominują w naszym programie" - mówi Daria Bruszewska-Przytuła.

"Postać w kulturze wizualnej nie tylko się zmienia, ale też ewoluuje. Natomiast czy da się to zjawisko włożyć w jakieś sztywne ramy i dokonać pewnych definicji? Nie wiem...  Nasi prelegenci zaprezentowali tak różne spojrzenia na postać i pokazali jak różnymi metodami możemy ją badać, że wydaje mi się, że  na takie wnioski będzie jeszcze czas."

Pierwsze trzy konferencje były poświęcone serialom. Kolejne trzy - postaci. Czy będą następne? "Kusi nas, żeby pojawiła się trzecia trylogia. Natomiast to pozostaje jeszcze naszą słodką tajemnicą."

O swoich prelekcjach opowiedzieli nam także Marta Tymiński i Piotr Przytuła. Posłuchajcie!

Relację przygotował Wojtek Miśkiewicz.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: