Aktualności
15.04.2019

Za nami finał XVII Warmińsko-Mazurskich Zawodów Matematycznych

Szymon Piotr Sieradzki z I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu wygrał finał XVII edycji Warmińsko-Mazurskich Zawodów Matematycznych dla szkół ponadgimnazjalnych. Najlepszą szkołą okazało się Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka St. Małachowskiego w Płocku.

Organizatorem Warmińsko-Mazurskich Zawodów Matematycznych jest Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Odbywają się one od kilkunastu lat pod honorowym patronatem Rektora UWM oraz Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty. Tegoroczny finał dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych odbył się 12 kwietnia. Poprzedziły go jesienne eliminacje.

"Cel jest taki, żeby edukować matematycznie młodzież. Nie ma rozwoju państwa bez rozwoju matematyki!" - mówił przewodniczący komitetu organizacyjnego zawodów dr Zbigniew Paprzycki. "Zawody są prowadzone wieloetapowo. Trwają praktycznie cały rok szkolny. Co miesiąc organizowane są cykle eliminacyjne. Uczniowie muszą rozwiązywać zadania. Na stronach zawodów można obserwować rankingi. W tym roku mieliśmy 2000 osób zarejestrowanych w eliminacjach. Do finału dotarło około tysiąca a w samym finale wystąpili przedstawiciele 30 szkół. Przyjechało ponad 100 osób."

Zawody zakończy gala laureatów, która odbędzie się 5 czerwca w Kortowie. Nasz reporter rozmawiał także z uczniami. Posłuchajcie, jak ocenili trudność zadań i dlaczego zdecydowali się wziąć udział w konkursie.

Relację przygotował Paweł Pawłowski. Pełne wyniki znaleźć można na stronie Warmińsko-Mazurskich Zawodów Matematycznych.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: