Aktualności
09.04.2019

Daria Zawiałow i Myslovitz dołączają do składu Kortowiady 2019

Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie przedstawiła kolejne gwiazdy jubileuszowej 60. Kortowiady. Na głównej scenie juwenaliów wystąpią w tym roku: Daria Zawiałow i zespół Myslovitz. Studencka impreza odbędzie się w dniach 15-19 maja.

Już wcześniej organizatorzy juwenaliów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie przedstawili większość gwiazd, które 17 i 18 maja wystąpią na scenie na górce kortowskiej. To: Organek, Tabu, Maryla Rodowicz, Sławomir, Cleo, zespół Wilki, raperzy: Grubson, Kękę i Paluch, przedstawiciele labelu SB Maffija: Solar i Białas, Beteo, Bedoes, Lanek, White 2115, DJ Johny, Jan-rapowanie i Wiatr oraz dj i producent C-Bool.

Dla Darii Zawiałow będzie to pierwszy koncert na Kortowiadzie. Choć trzeba też podkreślić, że w sumie w tym roku w Olsztynie wystąpi trzykrotnie. Niedawno w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych promowała swój nowy album "Helsinki". W sierpniu będzie także gościem kolejnej edycji Olsztyn Green Festivalu.

Zespół Myslovitz miał już okazję grać na kortowskich juwenaliach. Jednak pierwszy raz przyjedzie tu z nowym wokalistą - Łukaszem Lańczykiem - który w 2018 roku zastąpił Michała Kowalonka. "Recenzje tej zmiany są bardzo dobre. I mam nadzieję, że pojawią się na górce kortowskiej również z nowym materiałem. Na początku wakacji wydają swoją nową płytę" - mówił w studiu Radia UWM FM Piotr Wałejko z Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego UWM w Olsztynie.

Z Piotrem Wałejko rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie:

Ostatnie trzy gwiazdy głównej sceny tegorocznych juwenaliów UWM w Olsztynie mamy poznać 16 kwietnia. Później organizatorzy przedstawią gości pozostałych muzycznych wydarzeń towarzyszących 60. Kortowiadzie.

Line-up Kortowiady 2019

17 maja (piątek)

Tabu
SB MAFFIJA (Solar i Białas, Beteo, Bedoes, Lanek, White 2115, DJ Johny, Jan-rapowanie i Wiatr)
Grubson
Daria Zawiałow
Sławomir

18 maja (sobota)

Kękę
Paluch
Organek
Myslovitz
Wilki
Maryla Rodowicz
Cleo
C-BooL

Więcej informacji znajdziecie na stronie: kortowiada.pl

Przyjaciele - stań się jednym z nich: