Aktualności
11.02.2019

XVI Bal Uniwersytecki w stylu wiedeńskim

Goście tegorocznego Balu Uniwersyteckiego byli hojni i świetnie bawili się w Bibliotece Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, która kolejny raz stała się miejscem karnawałowego spotkania przedstawicieli władz uczeni, poszczególnych wydziałów, studentów oraz przyjaciół UWM.

Od początku ideą Balu Uniwersyteckiego - oprócz integracji środowiska akademickiego z przyjaciółmi i partnerami uczelni - było pomaganie. "Przekazujemy datki instytucjom, które współpracują z Uniwersytetem. Beneficjentami są też pracownicy lub studenci, którzy potrzebują wsparcia w skomplikowanym leczeniu. W minionych latach wielokrotnie naszym beneficjentem był Dom Dziecka w Gryźlinach. Kupiliśmy też pompę infuzyjną dla Oddziału Hematologii i Onkologii Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Wsparliśmy fundację Ewy Błaszczyk Akogo?" - przypomina kierowniczka Biura Mediów i Promocji UWM w Olsztynie Wioletta Ustyjańczuk.

Tegoroczny bal został przygotowany w stylu wiedeńskim. "Nawiązaliśmy do tradycji europejskich balów. Walc, epoka Straussów i fin de siècle - to motywy przewodnie dekoracji. Grał zespół Art Melody. Natomiast gwiazdą Balu była Akademicka Orkiestra Dęta UWM w Olsztynie. Zagrała sambę, cha-chę, mambę. Umówieni byliśmy na pięć utworów, ale okazało się, że goście nie chcieli ich wypuścić z sali. Bardzo się uczestnikom podobało, także młodzież spisała się doskonale. Również doskonale wypadł Zespół Pieśni i Tańca Kortowo, który tańczył poloneza oraz walca Szostakowicza."

Z Wiolettą Ustyjańczuk rozmawiał Arkadiusz Stępień-Miernikowski. Posłuchajcie!

Organizatorem balu jest co roku Biuro Mediów i Promocji UWM w Olsztynie. Artystycznie wspiera je Akademickie Centrum Kultury UWM. Głównymi sponsorami XVI Uniwersyteckiego Balu Charytatywnego były firmy: Bank CITI Handlowy, Sadkowo Sp. z o.o. Marian Grajek, MCB Centrum Budowlane Waldemar Kostrzębski, Spółka KACZKAN Zakład Produkcji Drzewnej Józef Kaczkan, Soki Tymbark Olsztynek.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: