Aktualności
10.01.2019

CEDROB i UWM zacieśniają współpracę

Przedstawiciele firmy CEDROB S.A. zaprezentowali studentom Wydziału Bioinżynierii Zwierząt Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie swoją działalność. W Kortowie szukali nowych pracowników oraz promowali kształcenie dualne, które wspólnie z uczelnią będzie realizowane od kolejnego roku akademickiego.

Choć spotkanie odbyło się na Wydziale Bioinżynierii Zwierząt UWM, jego tematyka mogła zainteresować także studentów innych jednostek naukowych z Kortowa. "Firma CEDROB posiada bardzo szeroki profil swojej działalności. Znajdują tutaj zatrudnienie zarówno zootechnicy, jak i absolwenci Wydziału Nauk o Żywności, Wydziału Medycyny Weterynaryjnej, Wydziału Kształtowania Środowiska i Rolnictwa" - tłumaczy Prodziekan ds. kształcenia WBZ prof. Paweł Wysocki. "To wiodąca firma na rynku przetwórstwa i produkcji mięsa, ale także przemysłu paszowego."

Kształcenie dualne na kierunku zootechnika - możliwe dzięki współpracy Wydziału Bioinżynierii Zwierząt i firmy CEDROB - rozpocznie się  w kolejnym roku akademickim 2019/2020. Na czym będzie polegać? "Ono jest pomyślane w ten sposób, że na pierwszym roku studenci będą mieli wspólne zajęcia. Natomiast po pierwszym roku firma przeprowadzi rekrutację, w celu zakwalifikowania na studia dualne. Będzie to grupa co najmniej dziesięcioosobowa. O ile nie liczniejsza - ponieważ firma ma bardzo ambitne plany rozwoju i w związku z tym jest bardzo zainteresowana pozyskaniem dobrze wykształconych i przygotowanych pracowników." Umowa Wydziału z firmą CEDROB dotycząca kształcenia dualnego przewiduje współpracę przez 10 najbliższych lat.

Nasz reporter rozmawiał także z przedstawicielami firmy CEDROB: Gabrielem Bodkiem oraz Sylwią Krzyśpiak. Posłuchajcie!

Relację przygotował Arkadiusz Stępień-Miernikowski.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: