Aktualności
06.12.2018

(Jak zawsze) szczęśliwy finał akcji Kortowski Mikołaj!

Ponad 18 tysięcy złotych zebrali studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie podczas piątej edycji akcji Kortowski Mikołaj. Pieniądze zostały przekazane Ksymenie Brzózy - studentce trzeciego roku prawa, która od ósmego roku życia cierpi na zespół Hallervordena-Spaza.

Foto: Gabriel Karpiński (MediaTeam RUSS UWM)

Tegoroczna zbiórka trwała od 26 listopada do 2 grudnia. Jej finałem był koncert kolęd w wykonianiu olsztyńskiej grupy Enej. 5 grudnia w kortowskim Centrum Konferencyjnym przedstawiciele Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego UWM w Olsztynie przekazali też Ksymenie symboliczny czek.

"W tym roku udało nam się zebrać 18100 złotych. Nasi wolontariusze przez cały tydzień zbierali pieniądze na swoich wydziałach, ale także w Kortowie. Do zbiórki dołączyli się również pracownicy naszego uniwersytetu. Mamy nadzieję, że te pieniądze pozwolą Ksymenie w rehabilitacji i stopniowej poprawie jakości jej życia" - mówi rzecznik RUSS UWM Błażej Szumała. Zbiórka była prowadzona także w kortowskich klubach podczas specjalnych imprez charytatywnych.

Ksymena Brzózy ma wszczepione elektryczne stymulatory mózgu i porusza się na wózku inwalidzkim. W przyszłości chciałaby zajmować się poradnictwem prawnym w fundacji pomagającej osobom potrzebującym.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: