Aktualności
06.12.2018

Kortowiada 2019 - znamy pierwsze szczegóły!

Przyszłoroczna Kortowiada będzie wyjątkowa, bo już... sześćdziesiąta! Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie poinformowała, że juwenalia odbędą się w dniach 15-19 maja 2019 roku. Poznaliśmy też pierwszych gości głównej sceny festiwalowej.

Czego możemy się spodziewać po jubileuszowej Kortowiadzie? "Na pewno będzie kilka nowych i odświeżonych wydarzeń. W niedzielę zaprosimy do Centrum Konferencyjnego, gdzie odbędą się improwizacje teatru Kloszart a także koncert poezji śpiewanej. Po nim na plaży kortowskiej zaplanowaliśmy kino pod chmurką. Będzie można obejrzeć film, odpocząć i przygotować się do powrotu do zajęć" - zdradza przewodniczący RUSS UWM Krystian Filipek. "Nie tylko muzyką rozrywkową żyją studenci. A niedziela jest takim dniem, gdzie można wyciszyć się po juwenaliach. I jest to fajne dla osób, których zainteresowania podążają w innym kierunku" - dodaje.

Poznaliśmy też laureatów plebiscytu Kormoran Kortowiady. Studenci i fani imprezy biorący udział w głosowaniu po poprzednich juwenaliach zdecydowali, że ponownie chcą usłyszeć na kortowskiej górce Solara i Białasa. Ale nie będą sami. Wraz z nimi wystąpią przedstawiciele labelu SB Mafia: Beteo, Bedoes, Lanek, White 2115, DJ Johny, Jan-rapowanie oraz Wiatr. "Na początku 2019 roku przedstawimy kolejną gwiazdę. Od tego czasu sukcesywnie bedziemy ogłaszali kolejnych gości" - zapowiada Krystian Filipek. Wiemy też, że wśród nich znajdzie się jeden zagraniczny zespół.

Pewny występu na Kortowiadzie 2019 jest też szczeciński duet Ohokoko!, który wygrał w tym roku konkurs KortoFest. A jeśli o nim mowa - już niebawem organizatorzy zaczną przyjmowanie zgłoszeń zespołów z całej Polski, które o nagrody festiwalu powalczą w maju przyszłoego roku.

Motywem 60. Kortowiady będzie klimat retro, czyli powrót do niedalekiej przeszłości. A jest to związane nie tylko z jubileuszem juwenaliów, ale także obchodami 20-lecia Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. "Otworzyliśmy jubileuszowy rok. Szereg różnych działań jest zaplanowanych z tej okazji. I tak się fajnie zbiega, że mamy również 60. Kortowiadę, która nie musi się już wpisywać w żaden kalendarz, bo jest doskonale umiejscowiona i rozpoznawalna" - mówił podczas konferencji prasowej Prorektor ds. kształcenia i studentów UWM w Olsztynie prof. Jerzy Przyborowski. "Samorządowi życzę powodzenia w realizacji tego przedsięwzięcia. Nie wątpię, że będzie tak jak zawsze - czyli bardzo dobrze!" - dodał.

Relację przygotował Arkadiusz Stępień-Miernikowski.

Zachęcamy także do obejrzenia relacji TV Kortowo z konferencji prasowej dotyczącej Kortowiady.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: