Aktualności
07.11.2018

Rekrutacja do programu MOST

MOST - czyli program mobilności studentów - umożliwia studiowanie przez semestr lub cały rok akademicki na jednej z ponad dwudziestu polskich uczelni partnerskich. Na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie do 30 listopada trwa rekrutacja. Posłuchajcie, dlaczego warto wziąć w niej udział.

W programie mogą wziąć udział studenci, którzy ukończyli pierwszy rok studiów. "Rekrutacja rozpoczęła się 31 października i potrwa do 30 listopada. MOST jest skierowany do większości kierunków humanistyczno-społecznych. W programie uczestniczy ponad 20 uniwersytetów. Możemy wybrać jeden z nich i wyjechać na semestr bądź cały rok akademicki. Rejestracja odbywa sie przez system internetowy" - wyjaśnia Piotr Herman z Biura ds. Studenckich Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Na czym dokładnie polega taki wyjazd? Czym różni się od udziału w programie ERASMUS+? Jakie wymogi trzeba spełnić, by przejść rekrutację? Z Piotrem Hermanem spotkał się Arkadiusz Stępień-Miernikowski. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Więcej informacji znajdziecie na stronie uczelni oraz samego programu MOST.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: