Aktualności
12.09.2018

Maturzyści w Kortowie sprawdzali swoje perspektywy

12 września w kortowskim Centrum Konferencyjnym przyszłoroczni maturzyści mogli sprawdzić swoje perspektywy. XII Olsztyński Salon Maturzystów jak zwykle cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów szkół średnich, którzy mieli okazję zapoznać się z ofertą naukową Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oraz kilkunastu innych uczelni, ale też dowiedzieć się jak będzie wyglądał przyszłoroczny egzamin dojrzałości.

"Przygotowaliśmy spotkania z Okręgową Komisją Egzaminacyjną w Łomży. 9 ekspertów prowadziło wykłady odpowiadające na pytanie jak zdać maturę, dobrze się przygotować, jakich błędów nie popełniać" - mówi Andrzej Wyszyński z Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, organizującej wydarzenie w kilku miastach akademickich. "Mieliśmy przedstawicieli dwunastu uczelni - na czele z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, który jest gospodarzem. Szeroka oferta. Były uczelnie m.in. z Warszawy, Torunia, Gdańska. Spora była oferta, co robić po maturze."

 

Nasi reporterzy rozmawiali także z przedstawicielami Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oraz innych uczelni goszczących w Kortowie.

"Nasze stoisko cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem!" - mówił kierownik Biura ds. studenckich UWM Paweł Łojewski. "Do nas przyjeżdżają zorganizowane grupy ze szkół. Mieliśmy oczywiście sporo pytań o kierunek lekarski, weterynarię. Ale zjawiło się też technikum mechatroniczne i tu pojawiały sie pytania o kierunki typowo techniczne. Były pytania związane ze studiowaniem informatyki, prawa, pedagogiki. Młodzi ludzie też wiedzą, że zmienia się system szkolnictwa wyższego w Polsce i pytali, czy to ich będzie dotykać. Kryteriów rekutacji nie będziemy zmieniać" - dodał.

 

A jak ofertę prezentowaną podczas Olsztyńskiego Salonu Maturzystów ocenili sami zainteresowani? Posłuchajcie!

 

Relację przygotowali: Radosław Łatacz i Wojtek Miśkiewicz. Swoją ofertę kształcenia na rok akademicki 2019/2020 Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zaprezentuje tradycyjnie także w kwietniu podczas Dnia Otwartych Drzwi UWM.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: