Aktualności
10.09.2018

Najlepsi polscy ratownicy medyczni w Olsztynie

Od 11 do 14 września w Olsztynie oraz Olsztynku odbywać będą się XVII Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym. Imprezę organizuje Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Olsztynie przy naukowym wsparciu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Jej główną ideą jest promowanie ratownictwa medycznego, jako jednego z najpiękniejszych sposobów służenia ludziom i niesienia im pomocy w sytuacjach zagrożeniach życia i zdrowia.

Mistrzostwa są okazją do sprawdzenia znajomości i standardów postępowania medycznego, umiejętności prowadzenia i koordynacji akcji ratowniczych oraz podnoszenia kwalifikacji zawodowych służb ratunkowych. Przybliżają też ciężką pracę zespołów ratownictwa medycznego. Cenna jest możliwość wymiany doświadczeń oraz integracja środowiska. W zawodach weźmie udział 50 zespołów ratownictwa medycznego, które zakwalifikowały się do finałów podczas  XIII Międzynarodowych Zimowych Mistrzostw Polski w Ratownictwie Medycznym oraz pięciu wiosennych organizowanych na terenie całego kraju.

Gośćmi Piotra Szauera byli: Dyrektor Mistrzostw i Dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Olsztynie Marek Myszkowski oraz członek Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego Marcin Kuchciński. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Relacje z wydarzenia przez cały tydzień usłyszycie na 95,9 fm! Więcej infomacji znajdziecie na stronie: wspr.olsztyn.pl/mistrzostwa

Przyjaciele - stań się jednym z nich: