Aktualności
22.07.2018

Tancerze z Kortowa zdominowali Olsztyńskie Dni Folkloru

Aż trzy medale zdobyli tancerze z Zespołu Pieśni i Tańca "Kortowo" podczas XXIII Międzynarodowych Olsztyńskich Dni Folkloru "Warmia 2018". W trakcie festiwalu odbył się XXVIII Ogólnopolski Konkurs Tańców Polskich, w którym najlepsza okazała się para z grupy reprezentującej Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie: Alicja Wojciechowska i Michał Baran.

Dla Alicji i Michała to nie pierwszy taki sukces. Zdobywali już medale i nagrody w wielu tego typu konkursach. W Olsztynie startowali w najwyższej kategorii 5A. I okazali się bezkonkurencyjni! Warto podkreślić, że do startów przygotowują się sami. Alicja Wojciechowska jest nie tylko tancerką, ale też instruktorką.

Z Alicją Wojciechowską i Michałem Baranem spotkał się Wojtek Miśkiewicz. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Posłuchajcie też, co o sukcesach swoich tancerzy mówi instruktor Zespołu Pieśni i Tańca "Kortowo" Sławomir Kokoszko.

Pozostałe pary z Zespołu Pieśni i Tańca "Kortowo" rywalizowały w kategorii 5B. I poradziły sobie świetnie. Martyna Staniec i Szymon Bialik zajęli pierwsze miejsce i wywalczyli awans do klasy A. Trzecie miejsce zajęła para: Karolina Jarmulska i Krzysztof Osojca. Tuż za nimi byli kolejni tancerze z Kortowa: Paulina Rajchenbach i Daniel Ruminkiewicz oraz Urszula Giers i Kacper Mikołajczyk.

Teraz przed "Kortowem" kolejne występy zespołowe. Grupa zaprezenuje się w dniach 27-28 lipca w Lidzbarku Warmińskim podczas I Festiwalu Kultury Warmińskiej. "Będziemy tam prezentować nasze tańce nad którymi pracujemy cały rok. A jednego dnia jest koncert poświęcony tylko i wyłącznie kulturze regionu warmińskiego" - mówi wicedyrektor Akademickiego Centrum Kultury UWM w Olsztynie dr inż. Ewa Kokoszko.

Natomiast w niedzielę 29 lipca ZPiT "Kortowo" czeka także koncert na olsztyńskiej Scenie Staromiejskiej z okazji Dni Olsztyna. Początek o 17:30!

Przyjaciele - stań się jednym z nich: