Aktualności
06.07.2018

Budzik dla dorosłych z nowym sprzętem od Rotary Clubu

Działająca w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Olsztynie Klinika "Budzik dla dorosłych" otrzymała od Rotary Clubu sprzęt wartości 60 tysięcy złotych oraz obraz Edwarda Dwurnika pt. "Budzik". Uroczyste przekazanie podarunków odbyło się 5 lipca na terenie placówki.

"Środki, które zbieraliśmy to były kwesty, różnego rodzaju bale charytatywne i nasze środki" - mówił prezydent Rotary Club Olsztyn Marek Ciesielski. "Cztery kluby (Bartoszyce, Lidzbark Warmiński, Giżycko i Olsztyn) przekazały te środki bezpośrednio kupując sprzęt, który był potrzebny. I ten sprzęt już pomaga pacjentom. Jesteśmy dumni z tego, że mogliśmy pomóc. I na pewno nie jest to ostatnia inicjatywa."

O nowym sprzęcie i współpracy z Rotary Clubem rozmawialiśmy także z Prorektorem UWM ds. Collegium Medicum prof. Wojciechem Maksymowiczem oraz dyrektorem Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Olsztynie drem Łukaszem Grabarczykiem.

W związku z planowaną rozbudową Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Olsztynie - również działanie kliniki "Budzik dla dorosłych" w najbliższym czasie zostanie zintensyfikowane.

Jak podkreślał Rektor UWM prof. Ryszard Górecki - uczelnia planuje dalsze inwestycje w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Olsztynie.

O planach rozwoju Szpitala możecie poczytać także na naszej stronie.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: