Aktualności
30.05.2018

Wybierz UWM - studia na czasie!

Od 5 czerwca do 9 lipca na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie trwa internetowa rejestracja kandydatów na studia w roku akademickim 2018/2019. Do wyboru mają 75 kierunków kształcenia reprezentujących wszystkie dziedziny nauki: od humanistyki, nauk przyrodniczych, technicznych po medycynę i sztukę.

"5 czerwca uruchamiamy system internetowej rejestracji kandydatów. Rejestracja na studia stacjonarne I stopnia będzie trwała do 9 lipca, natomiast na studia niestacjonarne i studia stacjonarne II stopnia - troszkę dłużej, bo do 24 lipca" - tłumaczy Paweł Łojewski z Biura ds. Studenckich UWM w Olsztynie.

Żeby wziąć udział w rekrutacji trzeba wejść na stronę: irk.uwm.edu.pl i utworzyć tam swoje konto. "Uzupełniamy je o dane osobowe, adresowe, po 5 czerwca - także o dane dotyczące wykształcenia. Wybieramy kierunek studiów, przedmioty kwalifikacyjne na podstawie których chcemy być zakwalifikowani na studia. I w tych terminach także powinniśmy wnieść opłatę rekrutacyjną" - dodaje Łojewski.

Kiedy kandydaci dowiedzą się czy zostali zakwalifikowani na studia? "13 lipca ogłosimy listy osób zakwalifikowanych do przyjęcia na studia. Wtedy należy zalogować się do systemu i sprawdzić status kwalifikacji. Jeżeli będzie pozytywny - oczekujemy dokumentów w Punkcie Obsługi Kandydata w Bibliotece Uniwersyteckiej przy ul. Oczapowskiego 12 b."

Z Pawłem Łojewskim spotkał się Piotr Szauer. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Jeśli macie jakieś pytania - od 5 czerwca możecie skonsultować się z pracownikami uczelni. W Bibliotece oraz pod numerem telefonu: 89 524-50-80 lub mailowo: rekrutacja@uwm.edu.pl

Więcej informacji znajdziecie na stronie: rekrutacja.uwm.edu.pl

Przyjaciele - stań się jednym z nich: