Aktualności
14.05.2018

Za nami 59. WAMA

W dniach 10-13 maja odbyła się 59. edycja Ogólnopolskiego Rajdu Studenckiego po Warmii i Mazurach. WAMA to impreza, która na stałe wpisała się już w kalendarz wydarzeń turystycznych w naszym kraju. Z mikrofonem Radia UWM FM w trasę żeglarską ruszyła w tym roku Joanna Nawotka.

Tegorczną metą była zatoka Kal w Węgorzewie. Uczestnicy mieli do wybory pięć tras: żeglarską, rowerową, kajakową, pieszą i... trasę dla twardzieli. "Żeglujemy od czwartku do niedzieli ekipą jedenastu łódek. Wieczorem wspólnie śpiewaliśmy szanty i inne kawałki przy ognisku do rana. Następnego dnia dalej żeglowaliśmy" - mówiła koordynatorka trasy żeglarskiej Agnieszka Markiewicz z YACHT Klubu UWM.

Nasza reporterka Joanna Nawotka, która zdecydowała się w tym roku na udział w żeglarskiej trasie WAMY rozmawiała także z innymi uczestnikami rajdu.

Organizatorem Ogólnopolskiego Rajdu Studenckiego po Warmii i Mazurach WAMA był Akademicki Klub Turystyczny UWM w Olsztynie. Jego przedstawiciele o swoich działaniach opowiadają w każdą środę o 17:30 na antenie Radia UWM FM. Słuchajcie "Kwadransu AKaTowca" na 95,9 fm!

Przyjaciele - stań się jednym z nich: