Od 16 do 20 maja studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie i ich goście będą bawić się podczas 59. Kortowiady. Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego UWM przygotowała mnóstwo wydarzeń. To nie tylko koncerty, ale też zawody sportowe, wybory najpiękniejszej studentki, rywalizacja akademików i wydziałów. Krok po kroku, impreza po imprezie - prezentujemy program tegorocznych juwenaliów.
O programie tegorocznych juwenaliów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie z organizatorami wydarzenia Krystianem Filipkiem i Przemysławem Pistelokiem z Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego UWM rozmawiał Arkadiusz Stępień-Miernikowski.
16 maja (środa)
15:00 - IV Kortowiadowy Bieg Przełajowy (start: Przystań Kortowska)
15:00 - Konkurs na wystrój akademików
16:00 - Zumba (namiot na plaży kortowskiej)
17:00 - V Integracyjny Mecz Koszykówki na Wózkach (hala sportowa UWM - ul. Prawocheńskiego)
21:00 - Silent Party: DJ Carter, DJ Jack Grand, DJ Danny-D, DJ Cezar (namiot na plaży kortowskiej)
17 maja (czwartek)
10:00 - Parada Wydziałów ulicami Olsztyna (Stare Miasto - al. Warszawska - Kortowo)
13:30 - Wenus Show - wybory najpiękniejszej studentki UWM (plaża kortowska)
16:30 - UWM in Colors: DJ VooDoo (parking przy Centrum Konferencyjnym UWM)
20:00 - Noc folkowo-szantowa: Shantaż, Orkiestra Dni Naszych, Strefa Mocnych Wiatrów, Krambabula, Własny Port (plaża kortowska)
20:00 - Namiot Disco-Polo: Top Girls, Camasutra, Spontan, Bartosz Abramski, After Party, Markus P. (namiot na plaży kortowskiej)
18 maja (piątek)
10:30 - Must Be The Dziekan - rywalizacja sportowa duetów student + dziekan (plaża kortowska)
13:00 - Bój Wydziałów (namiot na plaży kortowskiej)
16:00 - KortoFest - finał konkursu i występy zaproszonych kapel: The King's Road, OHO!KOKO, My Own Wasteland, Wszyscy Jemy Chmury, Rail, Kapral Zajączek oraz Cuba De Zoo, Chorzy (plaża kortowska)
17:30 - Koncerty na Dużej Scenie (górka kortowska)
17:30 DJ
18:00 Nocny Kochanek
19:15 Krzysztof Krawczyk
20:30 Dżem
21:50 Enej
23:15 Brodka
00:35 donGURALesko
01:45 DJ Antoine
19:00 - Namiot Hip-Hop: PlanBe, Wac Toja, VNM, Solar, Białas&Lanek (namiot na plaży kortowskiej)
19 maja (sobota)
11:00 - KortoStrong - zawody siłowe (plaża kortowska)
13:00 - Alternative Stage: Traffic Junky, Reggaeside, Pull The Wire, Oscar Jensen, Etna Kontrabande, Brylanty & Bażanty (plaża kortowska)
14:00 - Bój Akademików (plac za Wydziałem Nauk Technicznych przy Kortówce)
17:30 - Koncerty na Dużej Scenie (górka kortowska)
17:30 DJ
18:00 Quebonafide
19:10 Romantycy Lekkich Obyczajów
20:30 Happysad
22:10 Pawbeats + goście (Natalia Grosiak, Xxanaxx, Buka, Dwa Sławy, Te-tris, Zeus)
00:00 Grzegorz Hyży
01:10 Gromee
21:00 - Namiot Klubowy: DJ Bartes, DJ Diabllo aka Coorby, DJ Fafaq, DJ Hazel, DJ Neevald, DJ Omen (namiot na plaży kortowskiej)
20 maja (niedziela)
11:00 - Śniadanie na plaży kortowskiej
12:00 - Coolturalny Student: występ Kabaretu pod Wyrwigroszem (plaża kortowska)
15:00 - Mecz Błotny (Ośrodek Jeździecki - Kortowo III)
Szczegółowe informacje o każdym z wydarzeń juwenaliowych znajdziecie na oficjalnej stronie Kortowiady: kortowiada.pl