Aktualności
13.02.2018

Dzień Języka Ojczystego na UWM

Instytut Polonistyki i Logopedii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaprasza w środę 21 lutego na uroczyste obchody Dnia Języka Ojczystego. W programie m.in. dyktando i spotkania autorskie. Poznamy także laureatów dwóch konkursów: literackiego "O Trzcinę Kortowa" i na filmik promujący poprawność językową - "Mów poprawnie - to jest modne".

Na Wydziale Humanistycznym UWM dyżurować będzie także Pogotowie Językowe. Podczas "Ostrego dyżuru" będziecie mogli szybko rozwiązać swoje językowe problemy, konsultując się z wykładowcami.

Gośćmi obchodów Dnia Języka Ojczystego na UWM będą: Krzysztof Kuczkowski (redaktor naczelny "Toposu") oraz dziennikarka Ewa Zdrojkowska. W Spichlerzu Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie zaplanowano także spotkanie pod hasłem "Szczupak szczekoce szczypcami w trzcinach", którego uczestnikami będą obcokrajowcy mieszkający w stolicy regionu. W Kamienicy Naujacka odbędzie się natomiast "Dyktando dla olsztyńskich VIP-ów".

Naszym gościem była wicedyrektor Instytutu Polonistyki i Logopedii UWM prof. Joanna Chłosta-Zielonka. Rozmawialiśmy także o IV edycji konkursu recytatorskiego dla szkół ponadgimnazjalnych "Polska Poezja XX i XXI wieku". Jego finał odbył się w piątek 16 lutego w Auli Teatralnej Wydziału Humanistycznego UWM.

Z prof. Chłostą-Zielonką rozmawiał Arkadiusz Stępień-Miernikowski. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Przyjaciele - stań się jednym z nich: