Aktualności
08.02.2018

Na UWM powstanie kierunek sportowy?

Rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zapowiada pracę nad utworzeniem na uczelni nowego kierunku sportowego. Związane jest to z chęcią zagospodarowania terenów na olsztyńskich Pozortach należących do UWM. Propozycje prof. Ryszard Górecki ma przedstawić podczas najbliższych posiedzeń Senatu i Konwentu UWM.

"Na planowanym w pierwszej połowie kwietnia posiedzeniu Konwentu UWM tematem będzie potrzeba właściwego wykorzystania wsparcia finansowego z Regionalnego Programu Operacyjnego. Powinna być dokonana analiza ze strony Urzędu Marszałkowskiego, pokazująca, jaki potencjał jeszcze jest do wykorzytania - nie tylko przez uczelnię, ale cały region Warmii i Mazur" - mówi prof. Ryszard Górecki.

"Chcemy uporządkować park na Pozortach. Tam jest dużo bałaganu - włącznie z dachami eternitowymi. One są niebezpieczne dla ludzi. Trzeba stare budynki pousuwać. Chcemy rozważyć m.in. utworzenie kierunku sportowego. Byłoby to dobrze powiązane ze strukturą sportową na kampusie. Bo przecież remontujemy stadion, mamy piękną pływalnię... Dlaczego nie uruchomić porządnego kierunku: sport. A lokalizacja mogłaby być na Pozortach" - zapowiada Rektor UWM.

Do tematu będziemy jeszcze wracać na antenie Radia UWM FM.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: