Aktualności
12.01.2018

Kolejna Noc Biologów na UWM

Wykłady, warsztaty, wystawy, pokazy, prezentacje, quizy, konkursy i gry terenowe. A wszystko to związane z naukami biologicznymi i możliwością poznania naukowców i laboratoriów. 12 stycznia podczas Nocy Biologów na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie studenci i wykładowcy pokazywali swoją codzienną pracę... w niecodzienny sposób. My także tam byliśmy!

Choć to Noc Biologów pierwsze zajęcia rozpoczęły się już o... 8 rano. Wydział Biologii i Biotechnologii UWM swoją ofertę kieruję bowiem co roku do uczniów szkół, którzy zorganizowanymi grupami pojawiają się w Kortowie. "Bardzo ściśle współpracujemy z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim. Bardzo często pojawiamy się na Wydziale Matematyki i Informatyki, ale również naszą współpracę rozszerzamy na innych wydziałach" - mówił Marcin Osicki, nauczyciel matematyki z Zespołu Szkół w Stawigudzie. "Dzisiejsza wizyta jest naprawdę fantastyczna. Uczniowie mogą wszystkiego dotknąć, samodzielnie zobaczyć, jak wydzielić DNA z cebuli. Myślę, że takie wizyty i wycieczki mają ogromny sens w szkołach" - dodał.

Czy oferta przygotowana przez naukowców i studentów spodobała się najmłodszym? "Dużo można było się nauczyć. Lubię biologię. Tu można się więcej dowiedzieć" - ocenił uczeń ze Stawigudy Bartek Kwiatkowski.

Zapraszamy do wysłuchania relacji Wojtka Miśkiewicza.

Oficjalnie Noc Biologów rozpoczęła się o godzinie 15. Zajęcia zaplanowano do późnych godzin wieczornych. "Młodzież ma możliwość zobaczenia pracujących naukowców od kuchni - jakimi są w rzeczywistości. Całość - to ponad osiemdziesiąt wykładów, pokazów, konkursów, wycieczek. Więc stosunkowo dużo. Oficjalnie rozpoczynamy o 15. W godzinach pracy odwiedzają nas szkoły. Po południu zapraszamy na idywidualne wyjścia rodzinne. Można zobaczyć wiele atrakcji - naukę, jaką ona jest w rzeczywistości. Jest dostępna dla każdego" - opowiadał koordynator Nocy Biologów na UWM prof. Stanisław Czachorowski w Wydziału Biologii i Biotechnologii UWM.

Zapraszamy także do wysłuchania specjalnej audycji Radia UWM FM. Byliśmy na miejscu, czyli w Collegium Biologae. Ze studentami, wykładowcami i przedstawicielem władz dziekańskich Wydziału Biologii i Biotechnologii UWM.

Prof. Stanisław Czachorowski - kooordynator Nocy Biologów na UWM

Kamila Puławska - przewodnicząca Rady Wydziałowej Samorządu Studenckiego WBiB

Prof. Nina Smolińska - autorka wykładu "Biolog molekularny jako współczesny Sherlock Holmes"

Prof. Aleksander Świątecki - Prodziekan ds. studenckich WBiB

 

Przyjaciele - stań się jednym z nich: