Aktualności
03.01.2018

Olsztyn gotowy na 26. finał WOŚP. Z orkiestrą zagrają też studenci UWM!

14 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy już po raz 26. zagra w Polsce i na całym świecie. Co będzie działo się w Olsztynie? Sprawdźcie program, listę wydarzeń i informacje związane z akcją, która od lat łączy pokolenia i pomaga dzieciom oraz osobom starszym.

Jak co roku w Olsztynie nie brakowało chętnych do kwestowania na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku będzie ich 431. "Najmłodszy wolontariusz ma roczek, a najstarszy - sześćdziesiąt parę lat. Średnia wieku jest różna" - mówiła na konferencji prasowej przed finałem WOŚP w Olsztynie szefowa sztabu - harcmistrz Dorota Limontas z Hufca Warmińskiego ZHP im. Ryszarda Knosały. "Oczywiście jest masa licealistów i studentów, którzy są zaangażowani w zbiórkę. Mamy też wolontariuszy niepełnosprawnych. Np. ośrodek dla niesłyszących zgłosił bardzo dużo swoich wolontariuszy. To nas bardzo cieszy, bo osoby, które tak naprawdę potrzebują tej pomocy same, włączają się w akcję i chcą kwestować dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy."

Finał WOŚP to także imprezy, wydarzenia sportowe, kulturalne organizowane w wielu punktach miasta. Główne - jak zwykle - zaplanowano na olsztyńskiej Starówce. W niedzielę 14 stycznia wystąpią tam m.in. Brzoza Kabaret Band, Sara Szymczak oraz zespoły: Manchester, Guzik i Po Godzinach.

"To około pięćdziesięciu imprez - przed finałem i w dniu finału. Naprawdę bardzo wiele szkół, placówek, instytucji czy przedsiębiorstw włączyło się w tegoroczne działania. Imprez jest masa - w różnych punktach miasta. Koncerty i światełko do nieba zaplanowano również w Galerii Warmińskiej" - dodaje Dorota Limontas.

A co przygotowali studenci? "Zrobimy WOŚP w stylu sportowo-klubowym. Podczas dnia sportu zaprezentują się najróżniejsze dyscypliny. Będzie można poćwiczyć, wesprzeć akcję, wrzucić coś do puszki, wylicytować jakieś ciekawe gadżety. Będą też imprezy klubowe" - opowiada przewodniczący Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego UWM Krystian Filipek. "Nasi wolontariusze będą chodzili z puszkami po Kortowie. Zachęcam wszystkich do wsparcia tej akcji!"

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grać będzie w tym roku "dla wyrównania szans w leczeniu noworodków".

Przyjaciele - stań się jednym z nich: