Aktualności
17.05.2017

Zaczęło się święto studentów UWM

Za nami pierwszy dzień tegorocznej Kortowiady. Juwenalia Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie rozpoczęły wczoraj zajęcia sportowe. Kilkaset osób na stadionie głównym w miasteczku akademickim bawiło się podczas Charytatywnego Maratonu Zumby. W hali przy ul. Prawocheńskiego odbył się IV Integracyjny Mecz Koszykówki na Wózkach. Z uśmiechem na twarzy i w barwnych strojach rywalizowali także uczestnicy III Przełajowego Biegu Kortowiadowego na dystansie 5800 m. Zwycięzca - Maciej Krajewski - pokonał tę trasę w 21 minut i 44 sekundy. Drugie miejsce zajął Marek Rojek, trzeci na metę dotarł Szymon Jasiński.

Najszybsze panie to: Justyna Bogusz, Monika Konopka, Kamila Stachełek i Ania Podlewska. Doceniono także najciekawsze przebrania. W tej kategorii zwyciężył Marcin Talibski, drugie miejsce zajęła Justyna Bogusz, a trzecie - Michał Abramowicz.

Tradycyjnie w środę poznaliśmy także laureatów konkursu na najciekawszy wystrój akademika. Jego hasło przewodnie w tym roku to: Alfabet Kortowa. Przyznano dwie równożędne pierwsze nagrody dla: DS 119 i DS 3! Trzecie miejsce zajął DS4.

Organizatorem wydarzenia była Rada Osiedla Akademickiego UWM w Olsztynie.

Ze studentami z najlepszych w tym roku domów studenckich rozmawiała nasza reporterka Agnieszka Ługowska.

Pierwszy dzień tegorocznych juwenaliów zamknęła nocna impreza w Namiocie Silent Party.

Kortowiadę oficjalnie zainauguruje natomiast tradycyjnie czwartkowa Parada Wydziałów. W tym roku jej trasa została delikatnie zmieniona. Szczegóły zdadza Przemysław Piech z Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego.

O kolejności przemarszu studentów zadecydowały zmagania w Lidze Wydziałów.Parada Wydziałów wyruszy z olsztyńskiego starego miasta. Tam też Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz przekaże władzę studentom. Żacy przemaszerują następnie ulicą Warszawską w kierunku Kortowa. Tu czekać będą na nich przedstawiciele władz Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

I pamiętajcie studenci - ubierzcie się kolorowo!

O 13 na kortowskim stadionie rozpoczną się wybory najpiękniejszej studentki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. O tytuł Miss Wenus 2017 rywalizować będą reprezentantki piętnastu wydziałów naszej uczelni.

Zwyciężczynię wybierze jury. Ale do 12:00 w czwartek trwa także głosowanie internetowe. Każdy może zdecydować, która kandydatka otrzyma tytuł Miss Pubczności. Zajrzyjcie na stronę: kortowiada.plNa małej scenie na kortowskiej plaży drugiego dnia juwenaliów odbędą się także pierwsze koncerty. Gośćmi Nocy Folkowo-Szantowej będą w tym roku: Future Folk, Wodny Patrol, Szkocka Trupa, Żeglarze Portowi, Horpyna i przedstawicile Akademickiego Klubu Turystycznego UWM grający tradycyjne pieśni irlandzkie. O zespołach opowiada koordynator tej sceny - Wojciech Fabiszewski.

Szczegółowy program i przewodnik juwenaliowy znajdziecie na naszej stronie. Relacje z wydarzenia - codziennie na 95,9 fm! Jesteśmy najbliżej Kortowiady ;-)

Przyjaciele - stań się jednym z nich: