Aktualności
16.02.2024

Zimowa Liga Disc Golfa na UWM!

Pod koniec grudnia zakończono prace związane z oddaniem do użytku Pola do Disc Golfa na terenie kampusu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie! To jeden z projektów, które studenci i pracownicy wybrali w pierwszej edycji Otwartego Budżetu Akademickiego. Już odbywają się tam oficjalne rozgrywki.

"Disc golf to sport, rekreacja, która polega na rzucaniu dyskami do koszy metalowych. Należy trafić do nich w jak najmniejszej ilości rzutów (podobnie jak w klasycznym golfie). Zamiast piłeczki i kija mamy dyski a zamiast dołka jest kosz" - tłumaczy Adam Świderski z Disc Golf Olsztyn. A Arkadiusz Rosiński dodaje: "W tamtym roku prowadziliśmy wiele otwartych warsztatów i takich mniejszych lokalnych spotkań. Zainteresowanie ludzi było dość spore. Pytali, jak można do nas dołączyć."

Miłośnicy tej dyscypliny nie czekali długo i chwilę po ukończeniu Pola do Disc Golfa na terenie kampusu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie  już 3 lutego wystartowały oficjalne rozgrywki. Zimowa Liga Disc Golfa do stolicy regionu ściągnęła także gości z południa Polski i znad morza. "W pierwszej kolejce było 40 uczestników - m.in. z Olsztyna, Warszawy i Trójmiasta, ale też ktoś specjalnie z Gliwic przyjechał, by poznać to nasze pole! Pole zlokalizowane jest na górce kortowskiej oraz za Wydziałem Humanistycznym (w stronę weterynarii). Jest otwarte całą dobę. Niektóre kosze są nawet oświetlone i w nocy można ćwiczyć tam krótsze rzuty. Bywamy tutaj bardzo często i tłumaczymy zasady. Poziom wejścia jest bardzo niski. Wystarczy mieć dysk i próbować sobie rzucać."

Z Adamem Świderskim i Arkadiuszem Rosińskim spotkał się Piotr Szauer. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Terminy najbliżśzych kolejek Zimowej Ligi Disc Golfa:
24.02
09.03
23.03
13.04 (Finał)

Jak dołączyć? Zajrzyjcie na wydarzenie na Facebooku, gdzie znajdziecie wszystkie niezbędne informacje dotyczące rejestracji, opłat i zasad gry. 

Przyjaciele - stań się jednym z nich: