Aktualności
12.02.2024

Nocny Kochanek ponownie na scenie Kortowiady!

Znamy dziesiątą gwiazdę tegorocznych juwenaliów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Do składu 63. Kortowiady dołączyła grupa Nocny Kochanek. W dniach 23-25 maja w miasteczku akademickim wystąpią także: Daria Zawiałow, Daria ze Śląska, Margaret, Kwiat Jabłoni, Wilki, Dwa Sławy x Mielzky x Pers, Kizo, PRO8L3M oraz Lordofon.

 

W tym roku studenci UWM podczas swoich juwenaliów bawić będą się od 22 do 25 maja. Motywem przewodnim 63. Kortowiady będzie przyszłość. Jej hasło to „Future is coming!”. Towarzyszy ono promocji imprezy od samego początku. Dzięki regularnym ogłoszeniom poznaliśmy już dziesiątkę artystów, którzy wystąpią na Scenie Głównej na plaży kortowskiej.

Zespół Nocny Kochanek łączy muzycznie klasyczny heavy metal z humorystycznymi tekstami. Wykorzystując dystans do świata oraz gry językowe zespół rysuje obraz polskiej subkultury metalowej. Powstał w 2012 roku jako chwilowy eksperyment - alter ego formacji Night Mistress. Miał być oddechem od poważnego grania. Nowy projekt rozbawił i przyciagnął publiczność, w związku z tym członkowie zespołu postanowili funkcjonować w takiej formie dłużej.

We wrześniu 2022 roku, czyli po 10 latach od momentu powstania kapeli, miała miejsce premiera czwartego albumu zespołu – „O Jeden Most Za Daleko”. To płyta prezentująca przekrój muzyki rockowo-metalowej, natomiast tematyka tekstów jest typowa dla Nocnego Kochanka.

Zespół wraca na Kortowiadę po 6 latach. W 2018 roku wystąpił na górce kortowskiej. Lider formacji Krzysiek Sokołowski podkreślał wtedy na naszej antenie, że bardzo lubią grać dla studentów. Posłuchajcie!Podczas Olsztyńskich Juwenaliów wystąpią również przedstawiciele sceny hip-hopowej: PRO8L3M, skład Dwa Sławy x Mielzky x Pers czy Kizo. Nie zabraknie też utalentowanych wokalistek, do których z pewnością zaliczyć można Darię Zawiałow, Margaret i Darię ze Śląska. Pojawią się też dobrze znane zespoły, jak Wilki, Lordofon czy Kwiat Jabłoni.

Duże zainteresowanie imprezą sprawiło, że II pula została wyprzedana przed czasem, zatem wcześniej do sprzedaży trafiła III pula. Karnety nieustannie można nabyć na oficjalnej stronie internetowej Kortowiady: www.bilety.kortowiada.pl. W sklepie internetowym kortowo.store nadal na entuzjastów imprezy czeka kolekcja FUTURE, czyli bluzy, koszulki, skarpetki i gadżety z tegorocznym motywem.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: