Aktualności
11.01.2024

Uniwersyteckie XII LO w Olsztynie ponownie najlepsze na Warmii i Mazurach

Uniwersyteckie XII Liceum Ogólnokształcące im. Marii i Georga Dietrichów w Olsztynie kolejny raz znalazło się wśród najlepszych szkół w Polsce. W najnowszym rankingu Fundacji Edukacyjnej "Perspektywy" awansowało z 49. na 45. miejsce. Szkoła, której organem prowadzącym jest Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, jest ponownie najlepsza w regionie.

 

Od kilku lat olsztyńskie liceum uniwersyteckie konsekwentnie umacnia swoją pozycję w popularnym rankingu najlepszych szkół średnich przygotowywanym przez Fundację Edukacyjną "Perspektywy". W 2024 roku XII Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące im. Marii i Georga Dietrichów zajmuje w nim 45. miejsce wśród wszystkich polskich liceów, co daje wynik o cztery pozycje lepszy niż przed rokiem. Po raz kolejny szkoła, która rozwija się pod skrzydłami Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, wyraźnie wyprzedziła inne szkoły z naszego województwa.

Poza główną kategorią, czyli Rankingiem Liceów Ogólnokształcących, Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" zamieszcza kilka dodatkowych zestawień. I tak w Rankingu Maturalnym Liceów Ogólnokształcących 2024 liceum prowadzonemu przez UWM przypadło 48. miejsce, a w Rankingu Szkół Olimpijskich uplasowało się ono na 43. pozycji. Powodem do zadowolenia jest także wysoka lokata w Rankingu Liceów Akademickich, w którym XII Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące im. Marii i Georga Dietrichów zajęło 5. miejsce.

Dorota Linkiewicz, dyrektor XII LO w niedawnej rozmowie z Radiem UWM FM, podkreślała, że dbałość o wysoki poziom ma ogromne znaczenie dla społeczności szkoły.

"To jest kluczowe i na tym zależy uczniom oraz rodzicom. Ale takim wyzwaniem, które my sobie postawiliśmy, jest zmiana systemu oceniania i inny sposób nauki, który będzie trafiał do młodego człowieka. Odchodzimy od klasycznego oceniania. Stawiamy na myślenie krytyczne i wychodzimy z tej szkoły "siedzącej" do szkoły przyszłości - w myśl tego, czego ci młodzi ludzie oczekują" - mówiła na początku roku szkolnego Dorota Linkiewicz.

Jak czytamy na stronie internetowej organizatora Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2024, licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: