Aktualności
04.12.2023

Za nami VI Dni Świadomości Żywieniowej

Za nami VI Dni Świadomości Żywieniowej. Wydarzenie od kilku lat organizuje działające na Wydziale Nauki o Żywności Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie Koło Naukowe Żywienia i Profilaktyki Żywieniowej. Jak podkreśla jego przewodnicząca Aleksandra Purkiewicz, tegoroczna edycja była bardzo udana!

"Sukces!" - tak jednym słowem podsumowała w naszym studiu tegoroczne VI Dni Świadomości Żywieniowej jedna z organizatorek tego wydarzenia. Aleksandra Purkiewicz - przewodnicząca  Koła Naukowego Żywienia i Profilaktyki Żywieniowej podkreśla, że konfrencja cieszyła się dużym zainteresowaniem. A jej uczestnicy mieli mnóstwo pytań do prelegentów.

"Na każdym spotkaniu było około 65 osób. Uważam, że to jest ogromny sukces. Był to weekend przedświąteczny. Ludzie mają na głowie przygotowania, ale jednak chcieli być z nami. Widzieliśmy też słuchaczy, którzy są z nami od trzech lat - od pierwszej edycji" - mówi Aleksandra Purkiewicz.

Warto przypomnieć, że konferencja odbywa się online. Ma to umożliwić uczestniczenie w niej prelegentom, ale też osobom zainteresowanym tematyką żywienia z całego świata. Wydarzenie ma bowiem charakter międzynarodowy, ale też interdyscyplinarny. Dlatego wśród jego gości znaleźli się zarówno żywieniowcy, technolodzy żywienia, jak i dietetycy, psycholodzy czy lekarze. "Tematyka była bardzo różnorodna, a każdy wykład budził zainteresowanie. Żywienie to temat rzeka!"

Ciekawym i nowym elementem tegorocznej edycji konferencji była debata pod hasłem: "Dlaczego jemy? Porozmawiajmy o funkcjach żywności", w której udział wzięli: prof. Joanna Klepacka, dr n. med. Kamila Julia Regin, dr inż. Joanna Ciborska oraz lek. Jakub Morze. Była to dyskusja technologa żywności, psychologa, żywieniowca i psychodietetyka oraz lekarza. Wzbudziła ona bardzo duże zainteresowanie. "Miała naprawdę bardzo dobry odbiór. Fajnie było móc powymieniać poglądy wśród różnych specjalistów. I faktycznie udzielali się też nasi słuchacze."

Uczestnicy konferencji przez trzy dni - od 1 do 3 grudnia - mogli wysłuchać w sumie 25 prelekcji. Jaka była ich tematyka? Z Aleksandrą Purkiewicz spotkał się Piotr Szauer. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Choć VI Dni Świadomości Żywieniowej dopiero się zakończyły, organizatorzy już myślą o kolejnej edycji konferencji. "Odbędzie się na pewno za rok. Ale... jeśli uda nam się wcześniej, będziemy o tym informować. Mogę też zdradzić, że w najbliższym czasie będziemy chcieli także organizować mniejsze spotkania - debaty albo pojedyncze wykłady z udziałem jednego lub dwóch prelegentów. To będzie fajna forma w oczekiwaniu na kolejną edycję Dni Świadomości Żywieniowej" - zdradza Aleksandra Purkiewicz.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: